Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Most Poniatowskiego i Francuska zamknięte

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plZamknięcie mostu

Utrudnienia w związku z meczem na Stadionie Narodowym. Zamknięto wjazd na Saską Kępę, dla kibiców przeznaczono most Poniatowskiego. Przeprawą nie jeżdżą też tramwaje i autobusy w kierunku Pragi.

- Ulica Francuska została zamknięta dla ruchu. Na trasy objazdowe zostały skierowane linie: 117, 138 i 146 – poinformował Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. I dodaje, że to nie jedyne zmiany.

- Jezdnia Alej Jerozolimskich i mostu Poniatowskiego w kierunku centrum, na odcinku rondo Waszyngtona – rondo Dmowskiego, została wyłączona z ruchu całkowicie. Autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe - dodaje.

Z kolei w kierunku Pragi został wyłączony ruch dla samochodów. Od godz. 19 nie przejeżdżają w tamtą stronę tramwaje. - Tramwaje wyłączone z powodu wzmożonego ruchu pieszych na moście Poniatowskiego - informuje Igor Krajnow.

Przestały też kursować mostem autobusy. - Wyłączony został ruch autobusowy na moście Poniatowskiego w kierunku Pragi na odcinku między rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona. Autobusy zostały skierowane na trasę objazdowa przez Trasę Łazienkowską. Kibice idą całą szerokością mostu Poniatowskiego - informuje Krajnow.

Na zamkniętym dla ruchu odcinku Al. Jerozolimskich nie można również parkować. - Samochody są odholowywane - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

SPRAWDŹ, GDZIE NIE ZAPARKUJESZ

Około godz. 18.30 ZTM poinformował, że wyłączony został z ruch dla samochodów osobowych w Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda u zbiegu Alej i Chałubińskiego.

Przed godz. 20 ZTM poinformował o zamknięciu Nowego Światu. - Ruch na Nowym Świecie dla samochodów osobowych został wyłączony w obu kierunkach na odcinku między rondem de Gaulle’a a ul. Świętokrzyską - informuje ZTM. To samo dotyczy autobusów.

Wyłączony został także ruch kołowy na Krakowskim Przedmieściu na odcinku między ul. Królewską a Nowym Światem.

Nieprzejezdna jest także ul. Marszałkowska na odcinku między pl. Konstytucji a rondem Dmowskiego.

Z kolei przed godez. 22 wyłączony został ruch tramwajowy w al. Zielenieckiej i w al. Waszyngtona. Na Pradze ruch tramwajowy utrzymany został tylko na ul. Grochowskiej. Dla autobusów nieprzejezdna też al. Zieleniecka.

Więcej zmian

Jak informuje ZTM, kolejne ulice zostaną zamknięte około godziny 21.45. Autobusy i tramwaje w ogóle nie wjadą na most Poniatowskiego.

Ruszą też autobusy, które ułatwią kibicom powrót ze Stadionu. Wszyscy, którzy zdecydują się oglądać mesz w strefie kibica, będą mieli do dyspozycji specjalne autobusy kursujące do 2.00. Przez całą noc jeździć będą niektóre linie tramwajowe i metro.

Szczegółowe zmiany i trasy znaleźć można na stronie ZTM.

ran/par