Najnowsze

Most po pożarze ostatecznie odbudowany

Najnowsze


Piesi odzyskają schody prowadzące na przystanki autobusowe na moście Łazienkowskim. To ostatni akcent odbudowy przeprawy po pożarze, do którego doszło półtora roku temu.

"W sobotę rano oddane do użytku zostaną schody prowadzące na przystanki autobusowe na moście Łazienkowskim. Dzięki temu autobusy znów będą korzystać z przystanków Torwar i Wał Miedzeszyński" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

30 września upływa termin zakończenia odbudowy mostu po ubiegłorocznym pożarze.

"Wykorzystać okazję"

Dla ruchu przeprawa została udostępniona już 28 października 2015 roku, ale prace związane z odtworzeniem toczyły się dalej. Właśnie budowa schodów prowadzących była w ostatnim etapie jednym z najważniejszych zadań.

"Te prace udało się zakończyć w terminie, mimo że w trakcie znacząco zmienił się ich zakres. Pierwotnie zakładano odbudowę schodów w niezmienionym kształcie. Zdecydowaliśmy jednak, by wykorzystać tę okazję i przebudować schody tak, aby zachować rezerwę na budowę wind. To wymagało zmiany projektu i uzyskania pozwolenia na budowę" – wyjaśniają drogowcy.

Od 1 października warszawiacy będą znów mogli korzystać z przystanków autobusowych Torwar i Wał Miedzeszyński.

Jak podaje ZDM, w ramach prac odbudowane zostały także schody prowadzące z Wisłostrady na most. Ale pozostaną zamknięte, bo nie ma możliwości zejścia po praskiej stronie. "Schody na prawym brzegu kolidowałyby z budową kładki pieszo-rowerowej, w związku z tym nie zostały odbudowane. Możliwość przejścia przeprawy pojawi się wraz z wybudowaniem kładki na moście i połączenia ją z konstrukcją przeprawy. Dokumentacja projektowa jest już na ukończeniu, wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę. Budowa kładki ma się zakończyć w lipcu 2017 r." – wyjaśnia ZDM.

RUCH NA MOŚCIE ŁAZIENKOWSKIM DOPUSZCZONO ROK TEMU:

ran/mś

Pierwsi kierowcy na moście
Pierwsi kierowcy na mościeTVN24

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości