Most Łazienkowski zniknął z mapy

Najnowsze

Google MapsMost Łazienkowski został wymazany

Najpopularniejsza internetowa mapa Google Maps usunęła ze swojego planu most Łazienkowski. To dlatego, że po sobotnim pożarze został on wyłączony z ruchu.

CZYTAJ WIĘCEJ O OBJAZDACH I UTRUDNIENIACH

Mapy Google często służą kierowcom do wyznaczania trasy przejazdu, dlatego są muszą być one często aktualizowane. W wyniku zmian znikają te fragmenty ulic i mostów, które z powodu remontu są nieprzejezdne. A skoro są nieprzejezdne, to dla kierowców nie istnieją.

Wymazany fragment

Po sobotnim pożarze most Łazienkowski został wyłączony z ruchu. Na jak długo? Do odwołania. Decyzja o przywróceniu tam samochodów zapadnie dopiero po tym, jak powstanie ekspertyza dot. stanu konstrukcji mostu. Ma być ona gotowa pod koniec tygodnia.

Do tej pory most przy wyznaczaniu trasy będzie niewidoczny. Widać go dopiero na zbliżeniu, ale jest zaznaczony innym, jasnoszarym kolorem.

Nie pierwszy raz

Google nie pierwszy raz wymazuje fragmenty Warszawy. Podobna sytuacja miała miejsce przed Euro 2012, kiedy z wirtualnej mapy zniknęła część ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. W tamtym czasie były one wyłączone z powodu budowy drugiej linii metra.

Usunięcie z z systemu ulicy czy mostu powinno sprawiać, że trasy dojazdu dla kierowców będą wyznaczane tak, że ominą zamkniętą część miasta.

12 godzin gaszenia

Informacja o pożarze mostu Łazienkowskiego dotarła do straży pożarnej w sobotę o 17.35. Ze wstępnych informacji wynika, że mogły zapalić się deski składowane pod mostem. Straż gasiła pożar przez około 12 godzin.

Most po pożarze - nagranie z dronaKontakt 24

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

eos/kka

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps