Most Grota i długo, długo nic. Natężenie ruchu w Warszawie

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plSamochody na moście Grota

Most Grota-Roweckiego i al. Prymasa Tysiąclecia - to w 2016 r. najbardziej oblegane przez kierowców trasy w Warszawie. Mostem Grota przejechało w ubiegłym roku prawie 60 mln pojazdów.

Najnowsze dane pochodzą z systemu Automatycznych Pomiarów Ruchu i w czwartek zostały opublikowane przez Zarząd Dróg Miejskich.

Z pomiarów wynika, że w 2016 roku mostem Grota-Roweckiego przejechało ponad 58 mln pojazdów. Była to najchętniej wybierana przez kierowców trasa w Warszawie. Na drugim miejscu znalazła się al. Prymasa Tysiąclecia, którą pokonało ponad 41 mln pojazdów. Kolejną opisaną przez ZDM arterią jest most Łazienkowski z wynikiem prawie 38 mln przejazdów.

Wisłostradę, według danych ZDM, pokonało w ubiegłym roku ponad 34 mln pojazdów, Dolinę Służewiecką - ponad 29 mln.

Natężenie ruchu było też spore na ulicach Bronisława Czecha i Pułkowej oraz w al. Jana Pawła II - każdą z tych tras przejechało ponad 21 mln pojazdów.

110 punktów pomiarowych

Na kolejnych miejscach uplasował się most Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie Zarząd odnotował ruch blisko 20 mln pojazdów, dalej 19 mln - na ul. Wawelskiej, a 16 mln - na moście Gdańskim.

Wynik al. Krakowskiej i Wybrzeża Szczecińskiego to po ponad 15 mln przejazdów. Z ruchem wynoszącym blisko 12 mln pojazdów musiała poradzić sobie al. Komisji Edukacji Narodowej.

Obecnie w Warszawie jest 110 automatycznych punktów pomiarowych. Pomiar możliwy jest dzięki pętlom indukcyjnym znajdującym się pod warstwą ścieralną drogi. W ten sposób dane trafiają do specjalnego systemu, gdzie są zbierane i analizowane.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowcy już jeżdżą nową nitką mostu Grota-Roweckiego:

Kierowcy korzystają z południowej jezdni Trasy AK
Kierowcy korzystają z południowej jezdni Trasy AKLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

kw/mś

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości