Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Most Grota: 148 tysięcy pojazdów na dobę

Najnowsze


Prawie 148 tysięcy pojazdów w ciągu doby przejeżdża mostem Grota-Roweckiego. W tym samym czasie most Świętokrzyski wybiera zaledwie 18 tysięcy kierowców. Zarząd Dróg Miejskich, jak co roku, podsumował natężenie ruchu na siedmiu przeprawach przez Wisłę.

Most łączący Żoliborz z Targówkiem to zdecydowanie najpopularniejsza przeprawa stolicy. Liczba 147 649 pojazdów na dobę pokazuje jak palącą potrzebą jest budowa mostu łączącego Bielany z Białołęką. Daleko mu jednak do rekordu z 2009 rroku, kiedy zmierzono 160 tysięcy aut.

Łazienkowski popularniejszy

Drugim pod względem popularności jest most Łazienkowski z 118 tysiącami (to o 26 tysiące więcej niż w 2010 roku), trzecim Siekierkowski z wynikiem 104 tysiące pojazdów (niewielki wzrost wobec zeszłego roku).

RAPORT ZDM

W środku stawki uplasowały się mosty Poniatowskiego (ponad 52 tysiące) oraz Gdański (ponad 61 tysięcy). Pierwszy z nich w ubiegłym roku wybieraliśmy tyle samo razy, natomiast drugi zyskał 10 tysięcy nowych użytkowników w ciągu doby. To z pewnością reakcja na zamknięcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla pojazdów prywatnych w związku z budową centralnego odcinka drugiej linii metra. Ślasko-Dąbrowskim przejeżdża tylko 2,4 tys. pojazdów na 24 godziny.

Świętokrzyski odcięty

Prace budowlane na ul. Świętokrzyskiej zniechęciły również do podróżowania mostem Świętokrzyskim. W ciągu doby korzysta z niego zaledwie 19 tysięcy pojazdów, czyli o połowę mniej niż rok wcześniej.

Pomiarów dokonano za pomocą pętli indukcyjnej (instalacji zatopionej w asfalcie) i wideo detekcji, czyli kamer zliczających auta.

bako

Pozostałe wiadomości