Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Morsy z Krakowa: Wisła zdobyta

Warszawa

| Fakty o Świecie TVN24 BiS, PAPfot

W niedzielę przepłynęli Wisłę z jednego brzegu na drugi. O godzinie 12.00 spotkali się przy Moście Śląsko-Dąbrowskim na wysokości Zamku Królewskiego i tam weszli do lodowatej wody.

Śmiałkowie z Krakowskiego Klubu Morsów KALORYFER czują jednak respekt przed królową polskich rzek. Jak mówią, będą wzorowali się na imprezie organizowanej w stolicy Małopolski "Przeciągnij Smoka przez Wisłę". Ale "ze względu na większą szerokość rzeki w Warszawie i mocniejszy nurt" kilka osób przepłynie fragment Wisły w jedną stronę.

W 15-20 minut

- Będziemy w strojach kąpielowych i płetwach, popłyniemy lekko z prądem. Na przepłynięcie w okolice zoo będziemy potrzebowali 15-20 min - tłumaczył jeszcze przed "kąpielą" Robert Rojek z KKM KALORYFER.

W ten sposób chcą zachęcać do zdrowego trybu życia i szerzyć idee morsowania. Chcą pokazać też rekreacyjne i kulturalne możliwości Wisły. Zapewniają przy tym, że niedzielna akcja odbędzie się przy maksymalnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. - Będzie pogotowie, będzie też łódka motorowa z płetwonurkiem - wyliczał Rojek.

TVN Warszawa
| Fakty TVN

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/aq