Mordor bez tramwajów, ale z nową linią autobusową

Warszawa

ZTMNowa linia autobusowa na "Mordor"

Od poniedziałku do biurowego zagłębia na Służewcu dojedziemy szybciej. Na czas przebudowy Marynarskiej Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową Z-2.

Linia Z-2 pojedzie trasą: KRÓLIKARNIA – Woronicza – Wołoska – Domaniewska – Suwak – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – METRO WIERZBNO.Będzie kursowała jedynie w godzinach szczytu, a na wyświetlaczach autobusów pojawią się specjalne komunikaty.

"W godzinach porannego szczytu autobus wyruszający z Królikarni będzie miał na wyświetlaczu kierunek Os. Nowy Mokotów (przystanek w sercu Mordoru). W szczycie popołudniowym Domaniewska. Po minięciu tych przystanków na wyświetlaczu pojawi się kierunek Metro Wierzbno. Dzięki temu nikt z pasażerów nie powinien mieć wątpliwości" - informuje ZTM.

Trzy pasy w każdą stronę

Przebudowa ulicy Marynarskiej to inwestycja warta około 50 mln zł. Ulica zostanie poszerzona do trzech pasów w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt. Natomiast w rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych.

Pojawią się też ekrany akustyczne w sąsiedztwie szkoły i na wiadukcie, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane będą lewoskręty.Za całość odpowiedzialna jest firma Intercor.

Przebudują ulicę Marynarską
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kz/b