Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Montują neon na moście Gdańskim

Najnowsze

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plMontaż neonu

W sobotę na moście Gdańskim po raz pierwszy zaświeci się neon z napisem "Miło Cię widzieć". Projekt wygrał w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Neonów. Poprzedni, "Warszawskie Słoiki", został zdyskwalifikowany po doniesieniach o kupowaniu głosów.

Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, na moście od wczesnych godzin porannych trwa montaż potężnych liter, które stworzą napis "Miło Cię widzieć".

Autorem projektu jest Mariusz Lewczyk.

- Pozytywny komunikat MIŁO CIĘ WIDZIEĆ odbiera się w sposób osobisty i doskonale wyraża energię miasta Warszawy jako miejsca, do którego chce się wrócić i w którym jest się zawsze mile widzianym. Neon może wywołać uśmiech wśród setek ludzi spacerujących, odpoczywających czy uprawiających sport nad Wisłą oraz tysięcy pasażerów pociągów jadących mostem średnicowym - czytamy na stronie internetowej autora.

Zamieszanie z konkursem

Napis ma rozbłysnąć w sobotę.

Tym samym kończy się batalia o "Neon dla Warszawy". W maju ubiegłego roku neon "Warszawskie Słoiki" wygrał konkurs Muzeum Neonów i RWE. Na początku września jeden z internautów poinformował jednak organizatorów, że głosy, na projekt "Warszawskie Słoiki", oddawane w jednym z serwisów społecznościowych, były kupione. Wtedy też organizator zapowiedział, że wyda oficjalne stanowisko w tej sprawie.

- Okazało się, że 1900 głosów jest nieważnych, dlatego je odjęliśmy – tłumaczył w październiku Witold Urbanowicz z Muzeum Neonów.

- My nie odnosiliśmy się do kupowania "lajków". Chodzi o głosy, które zostały oddane wielokrotnie z tych samych numerów IP, zlokalizowanych w Azji, w krótkim odstępie czasowym. Nie wszystko da się wpisać do regulaminu. Dla nas jest jasne, że taki sposób głosowania jest niezgodny z duchem konkursu – precyzował.

Mówi Witold Urbanowicz z Muzeum Neonówfot. Designlab Magdalena Czapiewska, Karol Murlak (projekt „Warszawskie Słoiki“); film: Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

bf/mz