Monster trucki na Narodowym. Zamkną Saską Kępę

Warszawa

tvnMonster trucki wjadą na Narodowy

Monster trucki będą w sobotę skakać i miażdżyć samochody na Stadionie Narodowym, w okolicach Starego Miasta przejdzie marsz Różowej Wstążki, a w niedzielę Rembertów opanują biegacze. Kierowców i pasażerów komunikacji czekają w weekend utrudnienia.

Monster trucki będą w sobotę skakać i miażdżyć samochody na Stadionie Narodowym, w okolicach Starego Miasta przejdzie marsz Różowej Wstążki, a w niedzielę Rembertów opanują biegacze. Kierowców i pasażerów komunikacji czekają w weekend utrudnienia.

Monster Jam na Stadionie Narodowym to impreza dla wszystkich którzy lubią duże samochody i demolkę. Po płycie, która zostanie zmieniona na tor wyścigowy, pędzić będą 4-metrowej wysokości monster trucki. Pojazdy te ważą po 5 ton, mają koła o średnicy 170 centymetrów, a dzięki 1500-konnym silnikom są w stanie wyskoczyć na wysokość 10 metrów.

Wzmocnione zawieszenie sprawia, że nie ucierpią przy lądowaniu, a na dodatek przejadą niemal po wszystkim. Na pokazie z pewnością nie zabraknie widowiskowego miażdżenia zwykłych, małych w porównaniu z tymi kolosami – osobówek.

Jak przekonuje organizator, zawodnicy bardzo chętnie rozdają autografy i nikt z imprezy nie wyjdzie z pustymi rękami.

Bilety kosztują od 70 złotych do 178. Impreza rusza o godzinie 14. Do 16 trwa "Pit Party", podczas którego można z bliska obejrzeć pojazdy, zrobić sobie z nimi zdjęcie i przejść się po torze. Show startuje o 18.30.

Zamknięta Saska Kępa

W związku z organizacją imprezy, od godziny 14.00, teren Saskiej Kępy ograniczony ulicami: Al. Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska będzie wyłączony z ruchu. Wjechać będą mogły tylko pojazdy z identyfikatorami SK, taksówki oraz jednoślady. Otwarcie zamkniętego obszaru planowane jest około 18.30. W związku z tym objazdami pojadą autobusy linii: 117, 138 i 146.

O godzinie 21.00, po zakończeniu imprezy, służby mogą całkowicie zamknąć ruch na moście Poniatowskiego, od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Jeżeli policja podejmie taką decyzję, to na objazdy zostaną skierowane linie: 7, 8, 9, 22, 24, 25, 102, 111, 117, 141, 158, 166, 507, 517 i 521.

Marsz Różowej Wstążki

Również w sobotę odbędzie się Avon Walk Marsz Różowej Wstążki. Inicjatywa ma na celu propagowanie profilaktyki raka piersi, ale także realną pomoc. Liczba uczestników marszu przełoży się na liczbę ufundowanych badań USG piersi. Wystarczy 7 czerwca o godzinie 12.00 zjawić się przy kolumnie Zygmunta.

W trakcie imprezy będzie można zrobić badanie USG, przeprowadzić konsultacje lekarskie i mammograficzne. Przewidziano także liczne atrakcje, m.in. strefy urody, gdzie każda kobieta będzie mogła zrobić manicure lub profesjonalny brafitting, a także skorzystać z porad makijażystki. Organizator zapowiada też strefę zabaw dla dzieci.

Marsz rozpocznie się o godz. 12 na placu Zamkowym, a trasa poprowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego – marsz. F. Focha – J. Moliera – Senatorska – Podwale – Nowomiejska – Mostowa – Rybaki – Skwer 1 Dywizji Pancernej.

Utrudnień należy się spodziewać na liniach: 105, 111, 116, 128, 174, 175, 178, 180, 222, 444, 503, 518.

Dwie dzielnice biegają

O godzinie 10 w Ursusie startuje "Ursus Biega". Impreza organizowana jest w ramach XX Dni Ursusa. Biegacze pokonają 5 kilometrów na trasie: Stadion O. S. i R. - Al. Bzów – Słupska – Szomańskiego – Robinii – II Armii W.P. – Kaczorowska – Michałowicza – Żurawicka – park Czechowicki – Brzechwy – Cierlicka – Rynkowa – Bohaterów Warszawy – Tomcia Palucha – Skoroszewska – Hassa – droga wewnętrzna – Skoroszewska – Hassa – Tomcia Palucha – Kolorowa – Sosnkowskiego – stadion O. S. i R.

Utrudnienia potrwać mają od godz. 09:30 do 11:30. Zmienią się trasy linii 129, 177 i 187.

Natomiast dzielnica Rembertów w niedzielę zaprasza na II Bieg RUNBERTÓW. Sportowcy o godzinie 11.00 wystartują z placu apelowego Akademii Obrony Narodowej. Trasa została wytyczona ulicami: Antoniego Chruściela "Montera" – Bombardierów – Zawodową – Kadrową – Magenta – Listonoszy – Kamaszniczą – Jerzego – Pacholęcą – Kadrowej – Chruściela.

Kierowcy powinni omijać trasę biegu.

Stadion Narodowy okazał się być nie tylko sportową areną. Zobacz jak Kirył w lutym oświadczył się Neli.

Oświadczyny na Narodowym
TVN24

wp/ran