Moloch przy jeziorku? Urzędnicy mówią "tak"

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Centrum Handlowe, hotel i biurowce z garażami piętrowymi mogą wyrosnąć niedaleko Jeziorka Czerniakowskiego. Na takie inwestycje zgodziło się miejskie biuro ochrony środowiska - informuje "Gazeta Stołeczna".

Ekolodzy od dawna sprzeciwiają się budowie apartamentowca firmy Marivpol niedaleko jeziorka Czerniakowskiego. Zgodę na taką inwestycję wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uznając, że nie wpłynie to negatywnie na środowisko.

biurowiec i galeria

Teraz RDOŚ idzie o krok dalej - urzędnicy zgodzili się na budowę siedmiu budynków o nazwie Libretto Park u zbiegu ul. Czerniakowskiej i Trasy Siekierkowskiej. Inwestycję zaakceptowało też miejskie biuro środowiska.

Ogromna działka jest położona ok. 700 metrów od Jeziorka Czerniakowskiego. W skład kompleksu budynków ma wejść m.in. 55-metrowy biurowiec czy galeria handlowa. Znajdzie się też miejsce na trzykondygnacyjny parking na prawie 2 tys. aut (dwa poziomy mają być pod ziemią).

Bezpieczna inwestycja?

Ekolodzy nie kryją oburzenia. - Budynki tej skali obok jeziorka? Nie wierzę. Zastanawiam się, jaki jest cel istnienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, skoro przyklepała nawet taką inwestycję - mówi gazecie Joanna Mazgajska z Towarzystwa Ochorny Herpetofauny "Tryton".

Co na to RDOŚ? - Analizowaliśmy kwestię stosunków wodnych. Wszystko wskazuje na to, że jeżeli tylko dochowa się warunków postawionych w decyzji i raporcie o wpływie na środowisko, inwestycja nie powinna zaszkodzić jeziorku - odpowiada na łamach dziennika Aneta Awtoniuk, rzecznik warszawskiej regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

ran