"Mógł zaatakować nożem lub siekierą". Nie żyje małżeństwo, ich syn z zarzutami

TVN24Nie żyje małżeństwo. Syn z zarzutami

Brutalne zabójstwo na Mazowszu. Nie żyje starsze małżeństwo, zarzuty morderstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał ich syn.

Ciała dwóch osób - 68-letniej kobiety i 76-letniego mężczyzny znaleziono w sobotę w miejscowości Model. Chwilę po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 50-letniego syna zmarłych i 39-letnią kobietę, jego konkubinę.

Ze szczególnym okrucieństwem

Jak informuje Piotr Helman, prokurator rejonowy w Gostyninie, mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jest podejrzany o to, że ze szczególnym okrucieństwem zabił dwie osoby. - Grozi mu od 15 lat pozbawienia wolności. Karą najsurowszą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności - podaje Helman.

Informuje również, że jeszcze dziś do sądu wpłynie wniosek o tymczasowy areszt na trzy miesiące. - Konkubina mężczyzny została przesłuchana w charakterze świadka, nie usłyszała zarzutów - dodaje prokurator.

- Mężczyzna po zdarzeniu został zbadany alkomatem przez policję, był trzeźwy. Zabezpieczyliśmy ślady, bierzemy pod uwagę, że mężczyzna mógł zaatakować siekierą lub nożem - mówi Piotr Helman.

Z kolei rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska Kowalska, w rozmowie z PAP poinformowała, że w ramach postępowania w najbliższym czasie powołani zostaną biegli, którzy ocenią stan zdrowia psychicznego 50-letniego Ireneusza S.

- Pilnym dowodem do przeprowadzenia będzie powołanie biegłych psychiatrów w celu stwierdzenia poczytalności podejrzanego w chwili zdarzenia – mówiła w rozmowie z PAP.

Brutalne morderstwo

Do tragedii doszło w sobotę 11 marca. Zgłoszenie wpłynęło o godz. 10, na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze, którzy przed budynkiem zastali 50-latka. Ireneusz S., który mieszkał z rodzicami, podczas zatrzymania zachowywał się spokojnie.

Katarzyna Pasikowska-Poczopko, reporterka TVN24 informowała w sobotę, że wcześniej nie wpływały do komendy zgłoszenia o zagrożeniu ze strony mężczyzny.

Czytaj więcej na ten temat:

Podwójne morderstwo
Podwójne morderstwoTVN24

PAP/kz/mś

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości