Modlin rusza z remontem. Sprawdź, co to oznacza dla pasażerów

Warszawa

TVN24W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont w Modlinie

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego podjął decyzję o ograniczeniu ruchu na dwóch drogach kołowania na podwarszawskim porcie lotniczym. Niezbędny jest remont, który ma zacząć się "na dniach" i potrwa kilka miesięcy. - Remont będzie prowadzony przez cały sezon letnio-wczesnojesienny - mówi Jolanta Grus z biura prasowego lotniska w rozmowie z tvn24bis.pl.

W poniedziałek Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, po przeprowadzeniu rutynowej kontroli okresowej na lotnisku w Modlinie, podjął decyzję o ograniczeniu ruchu w porcie".

"W trakcie kontroli stwierdzono niezgodność 1 poziomu dotyczącą niewłaściwego stanu technicznego dróg kołowania i płyty postojowej" - czytamy w uzasadnieniu do decyzji.

Prezes Urzędu zwrócił się również do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o przeprowadzenie inspekcji na lotnisku.

Kilka miesięcy remontu

Przedstawicielka lotniska w Modlinie wskazuje jednak w rozmowie z tvn24bis.pl, że nie jest to zaskoczenie dla władz portu lotniczego. - Urząd Lotnictwa Cywilnego jako podmiot nadzorujący musi tego pilnować. Jest to decyzja, która jest równoległa z naszą decyzją o modernizacji dróg kołowania, które odbywają się co roku - dodaje.

Remont nie mógł jednak odbyć się wcześniej ze względu na sezon zimowy. - Musieliśmy odczekać, aż śnieg ustąpi, żeby sprawdzić jakiego stopnia są defekty dróg kołowania i jakiej naprawy wymagają. To zostało już z naszej strony sprawdzone i teraz będziemy przystępować do modernizacji - tłumaczy w rozmowie z tvn24bis.pl przedstawicielka lotniska.

Modernizacja ma się zacząć "na dniach" i potrwa kilka miesięcy. - Remont będzie prowadzony przez cały sezon letnio-wczesnojesienny. Dopóki pogoda pozwoli - mówi, jednocześnie zwracając uwagę, że również ostateczny czas rozpoczęcia remontu zależy od warunków pogodowych.

Dlaczego remont potrwa tak długo? Jak tłumaczy przedstawicielka lotniska dzieje się tak z dwóch powodów. - Żeby nie zaburzać ruchu lotniczego będziemy to musieli rozłożyć w czasie i należy pamiętać, że są to drogi kołowania, które mają już swoje lata - zwraca uwagę.

Co z pasażerami

Co ważne, remont nie powinien utrudniać życia pasażerom. - Nie przewidujemy zaburzeń w ruchu lotniczym, wszystko powinno odbywać się zgodnie z planem. Będziemy tak realizować remont dróg kołowania żeby nie spowodowało to żadnych opóźnień w ruchu lotniczym - mówi Jolanta Grus z biura prasowego lotniska.

Jak jednak dodaje, przedstawiciele lotniska nie mogą dać gwarancji "co się wydarzy po drodze". Ewentualne zmiany w rozkładzie lotów będą wprowadzane doraźnie.

Na razie nie jest znany koszt remontu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24BIS.PL

CZYTAJ TEŻ O POMYŚLE BUDOWY CENTRALNEGO PORTU LOTNICZEGO

Hanna Gronkiewicz-Waltz o nowym lotnisku
TVN24

mb/gry