Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Modlin obsłużył 1,5 miliona pasażerów w ciągu pół roku

TVN Warszawa

Markus Winkler / CC BY SA 4.0 / wikipediaLotnisko w Modlinie (zdjęcie ilustracyjne)

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w pierwszym półroczu tego roku obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów - poinformowały jego władze. Tylko w czerwcu z lotniska skorzystało ponad 297 tys. pasażerów.

Jak czytamy na stronie internetowej lotniska w Modlinie, pierwsze półrocze port zamknął liczbą 1 mln 583 tysiące 206 obsłużonych pasażerów.

W czerwcu br. z lotniska skorzystało 297 tys. 273 pasażerów, co dało wzrost o 8,9 procent w stosunku do czerwca ubiegłego roku.

"Najpopularniejsze kierunki"

Z Modlina latają klienci wielu biur podróży, między innymi do Hammamet w Tunezji, Antalyi w Turcji, Malagi w Hiszpanii czy na Kefalonię i Kretę w Grecji.

"Rozmawiamy z touroperatorami już o przyszłym roku. TUI Poland rozpoczął przedsprzedaż sezonu Lato 2020. W ofercie na 2020 znalazły się najpopularniejsze kierunki: Bułgaria i Turcja" - powiedział cytowany w komunikacie pełniący obowiązku prezesa portu Leszek Chorzewski.

Ponad 3 miliony podróżnych

Port poinformował też, że pod koniec czerwca uruchomiono pięć automatycznych bramek biometrycznych do odprawy granicznej. Korzystać z nich mogą pasażerowie powyżej 18 roku życia, posiadający paszporty lub nowe dowody biometryczne.

Port w Modlinie istnieje od 2012 roku. W ubiegłym roku skorzystało z niego ponad 3 miliony podróżnych. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.

Pisaliśmy na tvnwarszawa.pl o samolocie szkoleniowym, który rozbił się na lotnisku w Modlinie:

Mały samolot rozbił się w Modlinie Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

em/r