Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Modlin: 150 milionów złotych na dokończenie budowy

Warszawa

fot. www.mazovia.pl

Pokaźny zastrzyk gotówki dla budowy lotniska w Modlinie. Na ostatniej prostej przed ukończeniem prac port lotniczy dostanie 150 mln zł, dzięki emisji obligacji. - Lotnisko będzie gotowe do przyjęcia pierwszych samolotów i pasażerów podczas Euro 2012 – zapewnia Marcin Danił, wiceprezes zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa–Modlin.

Ostateczna decyzja o tak olbrzymim wsparciu finansowym spółki zapadła we wtorek. W urzędzie marszałkowskim wspólnicy spółki, członkowie zarządu oraz przedstawiciele Banku Pekao S.A. podpisali umowę w sprawie emisji obligacji.

Dzięki temu na dokończenie budowy portu lotniczego ma być przeznaczone dodatkowo 150 mln zł. Zgodnie z umową obligacje mają być wykupione do końca września 2020 roku. Proces pozyskiwania finansowania trwał około roku. A do końca prac na lotnisku zostało już tylko kilka miesięcy.

Na ostatniej prostej

Jak informują urzędnicy, gotowa jest droga startowa, roboty prowadzone są jeszcze na drogach kołowania i technicznych. Trwa proces wykańczania terminalu - montowany jest system bagażowy i pierwsze stanowiska check-in. Prowadzone są odbiory m.in. głównego punktu kontroli i budynków biurowych. Na ukończeniu jest budowa dróg dojazdowych i parkingów. - Lotnisko będzie gotowe do przyjęcia pierwszych samolotów i pasażerów podczas Euro 2012 – zapewnia Marcin Danił wiceprezes zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa–Modlin.

Budowa lotniska to koszt ponad 330 mln zł.

ran/par