Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Modernizują stację w Rembertowie: odwołane pociągi, wyłączone tory

  TVN Warszawa

  ZTMZmiany w kursowaniu pociągów SKM

  Modernizacja stacji Warszawa Rembertów przyniesie pasażerom spore utrudnienia na torach. W najbliższych dniach odwołanych będzie większość pociągów jadących z i do Mińska Mazowieckiego.

  Utrudnienia rozpoczną się w czwartek 28 stycznia. "Na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła wystąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów w godzinach wieczornych (20:30-1:30) i będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa" – informują Koleje Mazowieckie. Z kolei od 29 do 31 stycznia na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna, ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. Kolejarze tłumaczą, że większość pociągów do/z Mińska Maz. i Mrozów będzie odwołana.

  Bez 8 pociągów

  "W związku z przerwą w ruchu, 28 stycznia nie będzie kursowało 8 pociągów (cztery na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła oraz 4 na odcinku Warszawa Wesoła – Warszawa Wschodnia). Natomiast 29 stycznia nie pojedzie jeden pociąg z Warszawy Wschodniej do Warszawy Wesołej. Za te pociągi Koleje Mazowieckie uruchomią zastępczą komunikację autobusową" – wyjaśniają KM. Zmiany nie ominą również pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. 28 stycznia linia S2 będą kursować do/ze stacji Warszawa Wschodnia. A od 29 do 31 stycznia większość pociągów S2 będzie kursować tylko do/ze stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Rembertów.

  Autobusy zastępcze

  Uruchomiona zostanie także autobusowa linia zastępcza ZS2 (kursująca w dniach 28.01. [godz. 19:00] – 31.01.) na trasie: Dw. Wschodni (Lubelska) - Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – Okuniewska – Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Krasińskiego – Staszica (powrót: Głowackiego – Krasińskiego – Dworcowa – Piłsudskiego) – Bema – Sulejówek Miłosna Pomnik.

  Na odcinku Dw. Wschodni (Lubelska) – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła będą 28 i 29 stycznia w nocy kursowały autobusy zastępcze Kolei Mazowieckich (ZKA KM), skomunikowane z pociągami do i z Siedlec.

  Od 28 (godz. 19) do 31 stycznia honorowane będą bilety ZTM w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna i autobusach Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM (Dw. Wschodni – Warszawa Wesoła).

  Honorowanie biletów obowiązywać będzie także w autobusach i tramwajach jadących ciągami: Pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Aleja i Most Poniatowskiego – Al. Waszyngtona – Wiatraczna – Gocławek, Dw. Wschodni – Rondo Waszyngtona i Dw. Wschodni – Wiatraczna.

  Modernizacja stacji

  Utrudnienia są związane z ostatnim etapem prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Rembertów - wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Od 1 lutego pociągi mają już kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Rembertów.

  CZYTAJ TEŻ O KONTROWERSJACH WOKÓŁ WYCINKI DRZEW PRZY TORACH WKD:

  ran/sk

  "Wycinka zabije nasze miejscowości"
  Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl