Modernizacja torów w kierunku Pruszkowa i Otwocka. Będą zmiany

Warszawa

ZTMBędą utrudnienia w kursowaniu pociągów

Pracownicy kolei prowadzą prace na torach do Pruszkowa i Otwocka. Spowoduje to wprowadzenie czasowych ograniczeń w ruchu pociągów.

W dniach 29-30 czerwca oraz 6-28 lipca zmieni się kursowanie pociągów na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków. Jak podaje urząd miasta, "część składów SKM linii S1 będzie jeździć na trasie skróconej Otwock - Warszawa Zachodnia, a wybrane pociągi dojeżdżające do Pruszkowa kursować będą z pominięciem stacji Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus-Niedźwiadek oraz Piastów".

Będą autobusy zastępcze

W czasie trwania prac pasażerowie będą mogli korzystać z zastępczych linii autobusowych. We wszystkie dni tygodnia jeździć będą autobusy linii ZS1, a w dni powszednie - linii ZW.

Trasa przebiegać będzie następująco:

ZS1: DW. ZACHODNI - Al. Jerozolimskie (Piastów) - (i dalej w Pruszkowie) Al. Jerozolimskie - al. Wojska Polskiego - Kościuszki - Sienkiewicza - Staszica - Powstańców - Plantowa - al. Wojska Polskiego - OS. STASZICA / PĘTLA. Przystanek graniczny: ŁOPUSZAŃSKA.

ZW: PKP PRUSZKÓW - Al. Jerozolimskie - al. Tysiąclecia - al. Wojska Polskiego - TRAUGUTTA (Piastów).

Bilety do Pruszkowa

"Bilety ZTM wszystkich rodzajów z uwzględnieniem stref biletowych honorowane będą w pociągach KM na odcinku Pruszków - Warszawa Wschodnia" - podaje stołeczny ratusz. W pociągach przyspieszonych Kolei Mazowieckich, niezatrzymujących się w II strefie, bilety ZTM ważne będą do ostatniej stacji w I strefie biletowej.

Bilety KM do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe ważne będą ważne w pociągach SKM linii:

S1 na odcinku Pruszków - Warszawa Wschodnia • S2, S3 na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia. Bilety KM będą też ważne w autobusach linii: • ZS1 i ZW na całych trasach • 717 na odcinku Dw. Zachodni - Traugutta • 517 na odcinku Centrum - Ursus-Niedźwiadek • 127 na odcinku Centrum - PKP Włochy • N35 i N85 na całych trasach • N01 na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich - PKP Włochy oraz w innych liniach, których kursowanie pokrywa się z trasami powyższych linii.

Roboty na linii otwockiej

Od 1 do 14 lipca zamknięty będzie przejazd przez tory w Miedzeszynie. Autobusy linii 115 będę przejeżdżały przez tory w Falenicy oraz przy stacji kolejowej Radość. Zamknięty zostanie także jeden z torów.

"Pociągi SKM linii S1 oraz KM linii R7 będą jeździły po jednym torze pomiędzy stacjami Warszawa Falenica a Warszawa Wawer. Trasa części pociągów linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Gocławek, Warszawa Wawer, Warszawa Falenica lub Warszawa Międzylesie. Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczej linii ZS7" - czytamy w komunikacie ratusza.

Trasa linii ZS7 przebiegać będzie następująco: WIATRACZNA - Grochowska - Płowiecka - Błękitna - Widoczna - Patriotów (i dalej w Józefowie) - Piłsudskiego (i dalej w Otwocku) - Kołłątaja - Staszica - Powstańców Warszawy - Orla - ORLA. Przystanek graniczny: WĄSKA.

Poza tym trasa autobusowej komunikacji zastępczej Kolei Mazowieckich z Pilawy wydłużona zostanie do stacji Warszawa Wschodnia. Autobusy będą się zatrzymywały przy wejściu na dworzec od strony ulicy Lubelskiej.

Bilety do Otwocka

Bilety ZTM wszystkich rodzajów będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia - Otwock, a także w autobusach komunikacji zastępczej uruchamianej przez KM na odcinku Śródborów - Warszawa Wschodnia.

Bilety ZTM wydane na II strefę biletową zachowają ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku WĄSKA - PKP FALENICA.

Bilety KM wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji lub sieciowe będą honorowane w:

pociągach SKM linii S1 na odcinku Warszawa Zachodnia - Otwock,

autobusach linii:

ZS7 na całej trasie; • 521 na odcinku Pl. Zawiszy - PKP Falenica, a także w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą powyższych linii.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o budowie podziemnej kolejki na Bródnie:

"Przed nami jeszcze dwa lata budowy"TVN24
wideo 2/2

ab/pm