Moczydło, Inflancka, Namysłowska. Ponad 31 mln zł na sportowe inwestycje

TVN Warszawa

archiwumRatusz planuje modernizację basenów

Modernizacja trzech basenów - Namysłowska, Moczydło, Inflancka - i rozbudowa stoku narciarskiego na Szczęśliwicach. To najważniejsze z planów inwestycyjnych ratusza dotyczących sportu.

Modernizacja trzech basenów - Namysłowska, Moczydło, Inflancka - i rozbudowa stoku narciarskiego na Szczęśliwicach. To najważniejsze z planów inwestycyjnych ratusza dotyczących sportu.

Zmiany zostały przyklepane w czwartek przez Radę Warszawy, która przegłosowała zmiany w wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2042.

Jak informuje miasto, w praskim ośrodku przy ul. Namysłowskiej 8 zmodernizowany zostanie główny budynek pływalni. Zmienią się także baseny zewnętrzne: rekreacyjny z plażą oraz dla dzieci ze zjeżdżalniami. Zagospodarowany zostanie też teren wokół ośrodka.

Środki przeznaczone na ten cel w WPF to 25 milionów złotych.

Zmiany na basenach

Zmiany czekają też Ośrodek Moczydło przy ul. Górczewskiej.

"Zespół odkrytych basenów na Moczydle dzięki przeprowadzonym pracom zyska system nowoczesnego uzdatniania wody, który zwiększy parametry jakości wody, zmniejszy awaryjność stacji uzdatniania oraz stworzy podział na niezależne systemy dla każdego z basenów" -czytamy w komunikacie ratusza. Na te prace przeznaczono 2,4 milionów złotych. Miasto zajmie się także ośrodkiem przy ul. Inflanckiej. Jak informują urzędnicy, wymieniona zostanie zewnętrzna powłoka membranowa hali.

Wymieniony zostanie także system wentylacji z układem wejść. Wszystko pochłonie 2 miliony złotych.

Remont na Górce Szczęśliwickiej

Rozbudowany zostanie także budynek Całorocznego Stoku Narciarskiego Szczęśliwice przy ul. Drawskiej. Obiekt zostanie dostosowany do osób niepełnosprawnych - dobudowana zostanie winda. Zmieni się także elewacja.

Środki przeznaczone na ten cel wynoszą 2 miliony złotych.

Odkryte baseny przy Inflanckiej w wakacje cieszyły się dużym zainteresowaniem:

Baseny przy ul. Inflanckiej
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/b