Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Sprawdź, gdzie się bawić

Warszawa

Urząd MiastaDzień Dziecka w stolicy

Lepienie gigantycznego krokodyla, pokazy iluzjonistyczne, elektryczne samochody i skutery czy nauka tańca. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają w niedzielę na warszawiaków z okazji Dnia Dziecka.

Choć święto najmłodszych wypada w poniedziałek 1 czerwca, to 31 maja odbędą się w całej stolicy imprezy z tej okazji. Organizuje je m.in. kancelaria premiera, zoo czy Muzeum Historii Żydów Polskich. Poniżej spis wybranych atrakcji:

Warszawski Dzień Energii

W godz. 11.00 - 18.00 na terenie parku Agrykola odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii Impreza będzie poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego.Przygotowano liczne atrakcje dla najmłodszych: gry i konkursy, eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez uczniów warszawskich szkół. Będzie można zobaczyć też samochody, rowery i skutery elektryczne. Odbędą się także wycieczki do Elektrociepłowni Siekierki i Przepompowni Batory.

Impreza w ogrodach kancelarii

W godz. 10-16 odbędzie się impreza w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Al. Ujazdowskie 3). Impreza obchodzona będzie pod hasłem "House of Kids. Sezon 3: Bezpieczne dzieci".Na pikniku obecni będą także wolontariusze oraz psy ze schroniska Na Paluchu. Promowana będzie adopcja, a dzieci uczone będą, jak właściwie traktować czworonogi. Organizowane będą również gry, zabawy i konkursy.

Zoo

Zoo zaprasza dzieci i rodziców na wielki rodzinny festyn w godz. 10.00-15.00. Będzie można ulepić krokodyla-giganta z ponad 1000 kg plasteliny, pomalować buzię, planowane są również gry i zabawy plastyczne, sprawnościowe i wiedzy o zwierzętach.Dodatkowo, na najmłodszych czeka dziesięć dinozaurów! Utahraptor, Diplodok i Troodon i inne – naturalnych rozmiarów – przyjechały do miejskiego zoo w związku z promocją jednego z filmów. Zoo uczci Międzynarodowy Dzień Dziecka bezpłatnym zwiedzaniem. W poniedziałek, 1 czerwca, wszystkie dzieci do 13 lat mogą zwiedzać zoo za darmo.

Park Szczęśliwicki

W niedzielę w parku Szczęśliwickim odbędzie się festyn rodzinny. Impreza potrwa od godz. 11 do 17. W programie między innymi gry i zabawy, pokazy iluzjonisty, spektakl "Mała Syrenka", bieg "Razem z Ochotą". Dodatkowo zaplanowano pokazy mody, warsztaty czy pokazy karate, a także laserowy paintball.

Plaża Wilanów

W Wilanowie odbędzie się na Plaży Wilanów (ul. Klimczaka 2) piknik rodzinny, podczas którego nie zabraknie aktywności sportowych (zumba kids, karate kids, nauka tańca nowoczesnego), a także porad treningowych i dietetycznych. O godz. 10.00 wystartuje II Bieg Dziecka Fundacji Dogoń Marzenia na dystansie ok. 1000 metrów. Impreza potrwa od godz. 9.30 do 16.30.

Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum znajdujące się przy ul. Anielewicza 6 zaprasza na dzień dziecka w godz. 10-16. Odbędą się warsztaty architektoniczne, szycie miśków. Będzie można zobaczyć również gigantyczne bańki mydlane i pobawić w strefie malucha.

Ogród przy Namysłowskiej

W VII Ogrodzie Jordanowskim przy Namysłowskiej 21 od 12.00 do 19.00 odbędą się Harcerski Dzień Dziecka i gra rodzinna, konkursy, występy praskich szkół i zespołów artystycznych, pokazy taneczne oraz ratownicze.

TAK WYGLĄDAŁA UBIEGŁOROCZNA IMPREZA U PREMIERA:

Dzieci z wizytą u premiera
TVN24

ran