Mnóstwo atrakcji na drugie urodziny CNK

Warszawa

TVN24 ; Rafał Motyl / urząd miastaDrugie urodziny Kopernika

Półgodzinne wycieczki z dyrektorami w roli przewodników, dodatkowe pokazy naukowe, pisanie hieroglifami - takie niespodzianki przygotowało dla swoich gości Centrum Nauki Kopernik z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy otwarcia. W niedzielę, 4 listopada, w przeddzień drugich urodzin CNK, zwiedzający będą mogli spojrzeć na Centrum oczami jego szefów.

Darmowe wejściówki- Każdy z nich zaproponuje własną ścieżkę zwiedzania i pokaże swoje ulubione eksponaty - zapowiada rzecznik CNK Katarzyna Nowicka. Darmowe wejściówki na wycieczki można będzie odbierać w kasach w dniu imprezy. Ważne będą jednak tylko z biletem wstępu do Centrum. Spacery będą odbywały się co pół godziny między godz. 11 a 16. Dodatkowe atrakcje urodzinowe przygotowały także wszystkie galerie Kopernika. Przez cały dzień ich animatorzy będą prezentowali specjalne pokazy naukowe. Będzie można nauczyć się grać na tajemniczym instrumencie reactable, poznać techniki daktyloskopijne, stworzyć własne ogniwo Volty czy podpisać się hieroglifami.

Spójrz w gwiazdyCentrum Nauki Kopernik otwarto 5 listopada 2010 roku. Od tamtego dnia placówkę odwiedziły już ponad 2 miliony zwiedzających i stała się jedną z największych warszawskich atrakcji. Goście Centrum mogą przeprowadzać eksperymenty na sześciu wystawach stałych: Korzenie cywilizacji, Strefa Światła, Świat w ruchu, Człowiek i Środowisko, Re:generacja i specjalnej galerii dla dzieci Bzzz. Częścią centrum jest również planetarium Niebo Kopernika. Koszt budowy CNK wyniósł 365 mln zł, z czego 207 mln zł to środki z Unii Europejskiej. CNK jest wspólną inicjatywą miasta, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

PAP/ran/roody