Mniejszy ruch na Lotnisku Chopina. "Przez Modlin"

Warszawa

lotnisko-chopina.plMniej pasażerów na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina odnotowuje kolejny spadek liczby pasażerów. W październiku odprawiono 740,6 tys. osób. To o 9,5 proc. mniej niż rok temu - informują władze portu.- Mniejszy ruch na Lotnisku Chopina jest wynikiem naszych strategicznych decyzji, podjętych wiele miesięcy temu. Obecne wyniki są efektem uruchomienia lotniska w Modlinie i przekierowania tam ruchu generowanego przez tanie linie lotnicze Wizz Air - przekonuje Michał Marzec, dyrektor stołecznego lotniska.

Mniej lądowań i startówJak podkreśla, dzięki temu terminal jest odciążony, a pasażerowie są obsługiwani w bardziej komfortowych warunkach. Mimo tego, że część budynku jest wyłączona na czas modernizacji.W październiku tego roku, oprócz liczby pasażerów, zmniejszyła się także liczba operacji lotniczych. Lądowało i startowało o 7,9 proc. mniej maszyn niż w analogicznym okresie 2011 r.

Kolejny spadekTo nie pierwszy spadek w ostatnich miesiącach. W sierpniu w porcie stawiło się ponad 917 tys. osób. To o ponad 6 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

We wrześniu na stołecznym lotnisku odprawiono 894 tys. osób (o 10,3 proc. mniej niż we wrześniu 2011 r.).Od początku 2012 roku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 8,4 mln pasażerów – o 4 proc. więcej niż w okresie styczeń-październik 2011 r. Ruch na trasach krajowych wzrósł o 48,4 proc. (łącznie przewieziono w tym okresie 1,34 mln pasażerów). Liczba osób obsłużonych w połączeniach międzynarodowych zmniejszyła się o 1,6 proc. (7,05 mln).ran/mz