Mniej pociągów, objazdy dla autobusów. Weekend z remontami w Rembertowie

Warszawa

Ztm.waw.plZmiany przy stacji Warszawa Rembertów

Kolejarze na stacji Warszawa Rembertów, drogowcy na ul. Strażackiej - najbliższy weekend upłynie w Rembertowie pod znakiem remontów. Na tory wyjedzie mniej pociągów, część z nich będzie miała skrócone trasy. Z objazdami będą musieli się też liczyć kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

To będzie ciężki weekend dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rembertowie. Od soboty do poniedziałku prowadzone będą prace na stacji Warszawa Rembertów. Oznacza, to spore utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna zostanie ograniczony - część pociągów SKM linii S2 i KM będzie odwołana lub ich trasa zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia. Pociągi na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna kursować będą po jednym torze, prowadzącym zazwyczaj w stronę Warszawy. Na przystankach Warszawa Wesoła, Warszawa Wola Grzybowska i Sulejówek pociągi w obu kierunkach zatrzymają się na torze nr 2 przy peronie 2.

Uruchomią dodatkowy autobus

Dla pasażerów uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ZS2. Będzie ona kursować na trasie: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – Okuniewska – Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Krasińskiego – Staszica – 3 MAJA (powrót: Głowackiego – Krasińskiego – Dworcowa – Piłsudskiego).

Pasażerowie muszą jednak pamiętać, że autobusy linii ZS2 nie będą dojeżdżać do przystanku Warszawa Wola Grzybowska. Dojazd do niego będzie możliwy pociągami. W jego okolicy zatrzymują się także autobusy 173 i 514.

ZTM, przypomina także, że od 5 do 7 września wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów.

Zamkną Strażacką

To jednak nie koniec weekendowych remontów w Rembertowie. W sobotę do pracy ruszą także drogowcy, którzy prowadzić będą roboty na ul. Strażackiej. Jak informują, będą one związane z odtworzeniem nawierzchni po budowie wjazdów do powstającego sklepu.

Samochody nie będą mogły przejechać na odcinku od alei gen. A. Chruściela "Montera" do ulicy Zawiszaków. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Zawiszaków – I. Paderewskiego; I. Paderewskiego – Kordiana; Marsa – Żołnierska.

Tak będzie do poniedziałku, 7 września do godz. 4.

W tym czasie inaczej pojadą także autobusy komunikacji miejskiej. Linie 143 i 225 w obu kierunkach oraz nocna N24 (tylko w kierunku pętli REMBERTÓW-AON) zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

143 w kierunku pętli REMBERTÓW-KOLONIA od skrzyżowania ulic Żołnierska/Strażacka: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – al. Chruściela i dalej swoją trasą podstawową,

w kierunku pętli WIATRACZNA od skrzyżowania al. Chruściela z ul. Strażacką: al. Chruściela – Cyrulików – Marsa i dalej swoją trasą podstawową,

225 w kierunku pętli MOKRY ŁUG od skrzyżowania ulic Strażacka/Zawiszaków: Zawiszaków – Paderewskiego i dalej swoją trasą podstawową,

w kierunku pętli GOCŁAW od skrzyżowania ulic Paderewskiego/Kordiana: Kordiana – Strażacka i dalej swoją trasą podstawową,

N24 w kierunku pętli REMBERTÓW-AON od skrzyżowania ulic Strażacka/Żołnierska: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – al. Chruściela i dalej swoją trasą podstawową.

Objazd ul. Strażackiej
UM Warszawa

jk/b