Mniej pociągów do Grodziska. Autobusy zastępcze pojadą częściej

Najnowsze

ZTMAutobusy komunikacji zastępczej mają jeździć częściej na linii do Pruszkowa

Od poniedziałku Koleje Mazowieckie ograniczą liczbę pociągów na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim. Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczych, które będą kursować częściej niż dotychczas. Powodem utrudnień są prace modernizacyjne na linii kolejowej do Łodzi.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego linia ZS1, która kursuje na trasie z Dworca Zachodniego do Pruszkowa, w godzinach szczytu będzie odjeżdżała z Pruszkowa co 15-20 minut, a nie co pół godziny jak dotychczas. Linia będzie również kursować w dni wolne od pracy i przez cały dzień (obecnie jeździ wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu).

Tylko przegubowce

Dodatkowym ułatwieniem będzie to, że linia obsługiwana będzie wyłącznie przez autobusy przegubowe.

Prace modernizacyjne na linii kolejowej do Łodzi powodują liczne utrudnienia między innymi na linii pruszkowskiej. Składy są bardzo zatłoczone i jeżdżą z kilkunastominutowym opóźnieniem. Tym razem od 20 października Koleje Mazowieckie będą musiały ograniczyć liczbę pociągów na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim.

– Zmniejszy się przepustowość na tej trasie – poinformowała Jolanta Maliszewska z biura prasowego KM.

Zmiany również w Otwocku

Od soboty 18 października zmieni się także rozkład jazdy linii autobusowej ZS7 kursującej z ronda Wiatraczna do Otwocka.

Autobusy będą jeździły od rana aż do późnych godzin wieczornych. Będą kursowały również w weekendy. Dodatkowo na jej trasie zostanie uruchomionych pięć dodatkowych przystanków: JAROSŁAWSKA 01 i 02, ŚWIDER-KOŚCIÓŁ 01 oraz RZEMIEŚLNICZA 01 i 02. Wszystkie będą przystankami na żądanie.

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: ZTM