Mniej miejsc na parkingu przy Narodowym. Z powodu imprez

Warszawa

ZTMParking przy Stadionie Narodowym

Do końca kwietnia kierowcy nie będą mogli korzystać z miejsc na terenach przyległych do parkingu P+R przy Stadionie Narodowym, który otwarty został po pożarze mostu Łazienkowskiego. Z kolei 17 kwietnia będzie całkowicie zamknięty. Ograniczenia związane są z imprezami organizowanymi na stadionie.

W ubiegły piątek rozpoczął się montaż Fan Zone Grand Prix (strefy kibica), która będzie funkcjonować 18 kwietnia podczas zawodów żużlowych na Stadionie. W związku z tym dodatkowe miejsca parkingowe będą niedostępne. Sam parking P+R będzie działał bez zakłóceń. Wyjątkiem będzie piątek, 17 kwietnia, kiedy parking P+R Stadion Narodowy będzie nieczynny. W tym czasie trwać będą treningi zawodników biorących udział w Grand Prix.

W dniach 25–26 kwietnia, w związku z Orlen Warsaw Marathonem na błoniach Stadionu powstanie miasteczko dla biegaczy, które zostanie zdemontowane 29 kwietnia. Do tego czasu kierowcy będą mieli do dyspozycji wyłącznie miejsca na P+R Stadion Narodowy.

Otwarty po pożarze

Na parkingu P+R Stadion Narodowy, który zlokalizowany jest wzdłuż nasypu kolejowego, kierowcy mają do dyspozycji ponad 110 miejsc. Parking funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 4.30 – 2.30, a w piątki od godziny 4.30 do 22.00. Gdy samochody zapełnią już wszystkie 110 miejsc, kierowcy mają do dyspozycji także tereny przyległe do parkingu P+R.

Parking został otwarty tuż po pożarze Mostu Łazienkowskiego, po to by zachęcić kierowców do przesiadania się do komunikacji miejskiej.

Tuż po otwarciu kierowcy narzekali, że nie zostali w odpowiedni sposób poinformowani o możliwości darmowego parkowania w tym miejscu.