Mniej "hien", więcej nielegalnych handlarzy

Warszawa

straż miejskaStrażnicy podsumowali akcję "Hiena" i "Znicz"

Straż miejska podsumowała działania w ramach akcji "Hiena" i "Znicz". W tym roku funkcjonariusze podjęli więcej interwencji niż w poprzednich latach.

Strażnicy miejscy pobili rekord interwencji podjętych w tak zwanym "cmentarnym tygodniu" - interweniowali 3070 razy. Dla porównania rok temu liczba interwencji nie przekroczyła dwóch tysięcy.

Największym problemem okazał się nielegalny handel. Funkcjonariusze wystawili prawie 600 mandatów osobom, które handlowały poza wyznaczonymi miejscami lub nie posiadały zgody na prowadzenie działalności gospodarczej. Jak czytamy na stronie internetowej straży, w 2017 roku takich mandatów było 226, a dwa lata temu - 176.

Spadła natomiast liczba kierowców naruszających przepisy dotyczące parkowania. Podczas tegorocznej akcji strażnicy ukarali mandatami 458 osób (rok temu 685). Jak wyjaśniają, kierowcy najczęściej parkowali "gdzie popadnie", tzn. na trawnikach, terenach zielonych i chodnikach.

Bezpiecznie i bez kradzieży

"Na cmentarzach i w ich okolicach było za to dość bezpiecznie" - piszą strażnicy. Mimo to, kilka razy funkcjonariusze interweniowali w związku z zakłócaniem porządku, trafili też na 30 osób pijących alkohol w miejscach publicznych. W jednym przypadku asystowali przy legitymowaniu uczestników bójki.

Pozytywnie wypada bilans akcji "Hiena". Po godzinie 20 cmentarze i ich okolice patrolowali strażnicy z Oddziału Specjalistycznego. Po raz kolejny nie spotkali się z kradzieżami i przypadkami bezczeszczenia lub niszczenia grobów.

NA TVNWARSZAWA.PL RELACJONOWALIŚMY SYTUACJĘ NA WARSZAWSKICH ULICACH W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH:

"Korek na Wisłostradzie zmalał"TVN24
wideo 2/8

kk/mś