Młynarski spocznie na Powązkach. Księga kondolencyjna w ratuszu

Warszawa

W środę i czwartek będzie można się wpisać do księgi kondolencyjnej poświęconej pamięci Wojciecha Młynarskiego. Księga zostanie wystawiona w ratuszu. W piątek artysta zostanie pochowany na cmentarzu na Cmentarzu Powązkowskim.

Księga kondolencyjna, przygotowana przez warszawski magistra zostanie wyłożona w sali 131 stołecznego ratusza, przy pl. Bankowym 3/5. Wpisów będzie można dokonywać 22 i 23 marca (środa i czwartek), w godz. 9-18 - poinformował Urząd Miasta. Dzień później odbędzie się pogrzeb jednego z najważniejszych polskich twórców XX i XXI wieku - poety, satyryka, artysty kabaretowego, autora ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturga, scenarzysty, librecisty, tłumacza, kompozytora i reżysera teatralnego. Wojciech Młynarski zmarł w Warszawie 15 marca.

Pogrzeb na Powązkach

Uroczystości pogrzebowe artysty odbędą się w piątek, 24 marca, w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Rozpoczęcie uroczystości planowane jest na godzinę 13:40.

"Urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach" - w imieniu Agaty, Jana i Pauliny Młynarskich poinformowała Paulina Kabalak z firmy Prószyński Media.

Długa choroba

Artysta zmarł w środę, 15 marca, wieczorem. Poinformowała o tym jego rodzina.

"Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy" - napisała w mediach społecznościowych córka poety, Paulina Młynarska.

Jan Młynarski także podał tę informację. "Dzisiaj o godz. 20.40 zmarł mój tata Wojciech Młynarski.Trzymałem go za rękę. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali jego i nas przez ostatnie 15 miesięcy. Proszę puścić sobie jakiś jego kawałek i wspomnieć przez chwilę" - napisał.

Czytaj więcej na ten temat

Zobacz wspomnienie o artyście:

Wspomnienie Wojciecha Młynarskiego
TVN24

mś/pm