Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Młody dzik wybiegł spod samochodu

Warszawa

straż miejskaDwutygodniowy dzik z Targówka

Strażnicy miejscy, którzy we wtorek rano patrolowali ul. Przy Wodzie na Targówku odłowili młodego dzika. Malec ma około dwóch tygodni.

Strażnicy natknęli się na zwierzę, gdy wybiegło spod zaparkowanego samochodu wprost na chodnik. Szybko ustalili, że w okolicy nie ma ani mamy ani rodzeństwa małego dzika.

- Warchlaczek nie poradziłoby sobie sam. W każdej chwili mógł wpaść pod koła rozpędzonego samochodu. W związku z tym podjęliśmy decyzję o odłowieniu - tłumaczy st. insp. Anna Boruta z ekopatrolu straży miejskiej.

Maluch został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy Korkowej. Był wystraszony, ale w dobrym stanie.

- W ośrodku otrzyma profesjonalną opiekę, a gdy już będzie odpowiednio duży i samodzielny, zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego – zapewnia Anna Boruta.W tym roku strażnicy miejscy z Patrolu Eko odłowili już 36 dzików, które zawędrowały na tereny miejskie. Funkcjonariusze apelują, aby nie zbliżać się do dzikich zwierząt znajdujących się na terenie miasta i nie próbować ich karmić.

- Jeśli zwierzę potrzebuje pomocy, posiada widoczne obrażenia, albo jest agresywne, należy powiadomić odpowiednie służby – podkreśla Anna Boruta.

Warchlak trafił w ręce strażników z ekopatrolu
straż miejska

alex/b