Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Młody bóbr zamieszkał w betoniarni

Warszawa

mł. spec. Ewa Pałaszewska - Łoś z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. WarszawyBóbr zamieszkał w betoniarni

Młody bóbr niefortunnie na miejsce bytowania wybrał osadnik na terenie betoniarni. Pracownicy firmy z Białołęki obawiając się o bezpieczeństwo zwierzęcia poprosili strażników miejskich o pomoc.

W sobotę około południa pracownicy firmy z Białołęki powiadomili straż miejską o młodym bobrze, który od kilku dni znajduje się na terenie ich zakładu. Bóbr przebywał w osadniku, do którego m.in. spływa woda wykorzystywana do mycia betoniarek.

- Pracownicy betoniarni mieli nadzieję, że bóbr sam w końcu opuści teren firmy. Obserwowali go od kilku dni. Kiedy okazało się, że zwierzę zadomowiło się, a do tego jeszcze przebywa w osadniku, w obawie o jego bezpieczeństwo poprosili nas o pomoc. Odłowienie młodego, silnego i bardzo aktywnego zwierzęcia nie było łatwe, ale w końcu udało się go bezpiecznie wydostać z osadnika – mówi insp. Jan Leć z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Wybrał betoniarnię, ale musiał sie przeprowadzić
mł. spec. Ewa Pałaszewska - Łoś z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Młody bóbr był zdrowy i nie wymagał rehabilitacji. Strażnicy podjęli decyzję o przeniesieniu zwierzęcia w inne miejscy. Skontaktowali się z pracownikami Lasów Miejskich, którzy wskazali naturalne siedlisko bobrów w dorzeczu Wisły. Ekopatrol przewiózł i wypuścił zwierzę.

Akcja ratowania kaczkiKontakt 24 | Patryk
wideo 2/3

kz/gp