Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Pacjentka z koronawirusem w Mławie. Zamknięty oddział internistyczny

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Ministerstwo Zdrowia: 603 nowe przypadki zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/3
TVN24Ministerstwo Zdrowia: 603 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

U pacjentki, która do niedawna przebywała w szpitalu SPZOZ w Mławie, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Placówka pracuje normalnie, z wyjątkiem oddziału internistycznego, gdzie do odwołania wstrzymano przyjęcia – poinformował w sobotę dyrektor szpitala Waldemar Rybak.

Pacjentka, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, trafiła do mławskiego szpitala z zapaleniem płuc tydzień temu – aktualnie przebywa w specjalistycznej placówce w Warszawie. - Gdy trafiła do naszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z zapaleniem płuc, a wiadomo, że to choroba podobna do COVID-19, zostały wdrożone odpowiednie procedury, pełny reżim sanitarny. Pobrano wymazy. Wynik badań był jednak ujemny. W związku z tym pacjentka została skierowana do leczenia w oddziale internistycznym – powiedział Rybak.

Ponowny test

Zaznaczył, że już po hospitalizacji, w trakcie leczenia pacjentki, zdecydowano o ponownym wykonaniu testu w kierunku COVID-19. - Wynik tym razem okazał się pozytywny. Pacjentka została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Warszawie. Tam ponownie pobrano wymazy. Badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem i dociekliwość naszych lekarzy – wyjaśnił dyrektor mławskiego szpitala SPZOZ.

Rybak podkreślił, że placówka pracuje obecnie normalnie, w tym Szpitalny Oddział Ratunkowy i oddziały, poza internistycznym, gdzie "nie są przyjmowani pacjenci do leczenia planowego". - Będziemy musieli pobrać tam wymazy od wszystkich pracowników i pacjentów, którzy mieli ewentualnie kontakt z zakażoną pacjentką – dodał.

Jak przyznał dyrektor mławskiego szpitala SPZOZ, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u pacjentki, u dwóch osób, które podobnie, jak ona były tam wcześniej hospitalizowane, wdrożono kwarantannę. - Jeden z pacjentów przebywa aktualnie w innej placówce, a drugi, który zakończył leczenie w naszym szpitalu, przebywa w domu – powiedział Rybak.

Zaznaczył, iż personel oddziału internistycznego mławskiego szpitala SPZOZ, w sumie 30 osób, objęty został nadzorem epidemiologicznym – dotychczas u żadnego z tych pracowników nie stwierdzono objawów COVID-19.

Dwukrotnie wstrzymywali przyjęcia

W marcu w szpitalu SPZOZ w Mławie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u pacjentów dwukrotnie czasowo wstrzymywano pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przebywających wówczas w oddziale ratunkowym pracowników i pacjentów poddano kwarantannie. W obu przypadkach badania nie potwierdziły ostatecznie COVID-19. Do czasu tego rozstrzygnięcia, opiekę zgłaszającym się tam w nagłych przypadkach zapewniała poradnia nocnej pomocy lekarskiej.

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Tagi:
Raporty: