Mistrzostwa świata w Rosji, strefy kibica w Warszawie

Warszawa

archiwum TVNWarszawa planuje strefy kibica

Mają być małe, ale za to może ich być nawet osiem. Warszawa zorganizuje strefy kibica w trakcie mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji.

Tegoroczny mundial rozpocznie się 14 czerwca. Aż do 15 lipca najlepsze drużyny będą walczyć o tytuł mistrza świata. W tym gronie jest również reprezentacja Polski, więc kibice zapewne będą chcieli oglądać mecze biało-czerwonych we wspólnym gronie.

Odpowiedzią mają być strefy kibica, na które stawiają władze stolicy.

Dużo małych zamiast jednej

- Pamiętając ogromne emocje warszawiaków podczas Euro 2012, rozważaliśmy różne ewentualności. Od jednej dużej strefy po kilka mniejszych, organizowanych lokalnie, w dzielnicach – mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. - Zważywszy, że w tym roku mamy do czynienia z wyjątkowym wydarzeniem sportowym, jednak mającym miejsce poza Warszawą, podjęliśmy decyzję, że stolica umożliwi mieszkańcom wspólne przeżywanie zmagań biało-czerwonych, jednak w przeciwieństwie do 2012 roku nie planujemy jednej strefy – dodaje.

To oznacza, że powstaną mniejsze. Ma być ich maksymalnie osiem, a zlokalizowane zostaną tak, by były w zasięgu mieszkańców dwóch, trzech sąsiadujących ze sobą dzielnic Warszawy. Ratusz na razie nie podaje jednak, gdzie dokładnie powstaną. Urzędnicy zapewniają, że o szczegółach będą informować na bieżąco.

Wiadomo za to, co będzie w takich strefach. - Chcemy, żeby było tam zaplecze gastronomiczne. Planujemy transmisje na pewno wszystkich grupowych spotkań reprezentacji Polski, ćwierćfinały, półfinały i finał – wylicza Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Senegal, Kolumbia, Japonia

Pierwsze spotkanie w fazie grupowej mistrzostw biało-czerwoni rozegrają z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Z Kolumbią spotkają się 24 czerwca w Kazaniu, a cztery dni później zagrają w Wołgogradzie z Japonią.

TAK WYGLĄDAŁA STREFA KIBICA NA PLACU DEFILAD W 2012 ROKU:

Pożegnanie ze strefą kibica
TVN24

ran/r