Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Mistrz Polski zagra w stolicy

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Podbudowana ubiegłotygodniowym zwycięstwem nad Lechią stołeczna Polonia zmierzy się w sobotę z Wisłą Kraków na stadionie przy Konwiktorskiej. Warszawscy piłkarze nie wygrali u siebie z aktualnym mistrzem Polski od 9 lat.

- Wyjdziemy na mecz po to, żeby go wygrać – zapewnia Jacek Zieliński, trener warszawskiej Polonii. - Fakt, że gramy z aktualnym mistrzem Polski, który jest bardzo blisko Ligi Mistrzów, będzie z pewnością dodatkową motywacją – dodaje.

"Konsekwentna, pewna siebie"

Wisła zaczęła sezon piłkarski wcześniej niż Polonia. Ma za sobą udane boje w eliminacjach Ligi Mistrzów, a swój pierwszy mecz w rodzimych rozgrywkach rozegrała z Widzewem. Aktualny mistrz Polski wywiózł z Łodzi jeden punkt. - Wisła jest konsekwentna, pewna siebie, zawodnicy nie tracą głowy w trudnych momentach. Na chwilę obecną dysponuje chyba największym potencjałem piłkarskim w Polsce – ocenia Zieliński.

Z kolei Polonia przed tygodniem pokonała na stadionie przy Konwiktorskiej Lechię Gdańsk – 1-0. Trener "Czarnych Koszul" zwycięskiego składu nie ma zamiaru zmieniać. Jak czytamy na stronie ksppolonia.pl, "Po raz kolejny nawet na ławce rezerwowych nie zasiądą Dorde Čotra, Daniel Ciach i nowo pozyskani: Miłosz Przybecki z Aleksandarem Todorovskim".

Chcą w końcu wygrać

Wprawdzie pod koniec ubiegłego sezonu, gdy Wisła miała już zapewniony mistrzowski tytuł, Polonia pokonała krakowian na wyjeździe 2-0, ale stołeczni piłkarze stają przed nie lada wyzwaniem. Zapewne będą chcieli udowodnić, że potrafią wygrać z drużyną spod Wawelu również w stolicy. Ostatnio dokonali tego w sezonie 2001/02 zwyciężając 4:2.

Początek spotkania o godz. 18.

Podczas sobotniego meczu przy ul. Konwiktorskiej wolontariusze z Muzeum Powstania Warszawskiego przeprowadzą wśród kibiców "Czarnych Koszul" zbiórkę pieniędzy na renowację mogił powstańczych.

Ksppolonia.pl/ran/ec