"Mistrz parkowania", wrak czy chwasty do usunięcia?

Warszawa

Parking przy prokuraturze

Na Kontakt 24 dostaliśmy zdjęcie dziedzińca Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga. Na fotografiach widać samotny samochód stojący na trawniku. Autor sugerował, że zaparkowano go niezgodnie z przepisami tuż pod oknami śledczych.

Zdjęcia wykonał reporter 24. Przedstawiają samotny samochód parkujący na trawie, na dziedzińcu Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga przy ul. Bródnowskiej widoczny od strony ulicy Kamiennej.

Nadal stoi

Na miejsce wybrał się nasz reporter, Mateusz Szmelter. - Samochód rzeczywiście stoi na trawie - relacjonował - wokoło jest dużo innych pojazdów, postawionych zarówno na betonie, jak i na zieleni.

O sprawę zapytaliśmy Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga, do której należy parking. Rzecznik prokuratury osobiście wybrał się na miejsce.

- Samochód zaparkowany jest we właściwy sposób - stwierdza Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. - To normalne miejsce parkingowe, tyle że zarośnięte chwastami - tłumaczy. I zapewnia, że prokuratura planuje je uporządkować, ale na razie brakuje na to funduszy.

- Fotografia reportera 24 musiała zostać wykonana w trakcie weekendu, kiedy prokuratura nie pracuje - dodaje Łapczyński.

Zastanawiające jest tylko, dlaczego na zdjęciach satelitarnych Google Maps, które nie są aktualizowane codziennie, można zobaczyć prawdopodobnie ten sam samochód na tym samy miejscu przy Kamiennej 12.

Samochód na mapie
Google Maps

kz/mś