Mistrz parkowania przed komisariatem. Nie zainteresował policjantów

TVN Warszawa

Jan / warszawa@tvn.plAuto przy zebrze

Przejechał radiowóz, przeszedł policjant. Honda zaparkowana w taki sposób, że ograniczała widoczność i blokowała chodnik, nie wzbudziła zainteresowania stróżów prawa, choć stała przed komendą. Na warszawa@tvn.pl dostaliśmy zdjęcia kolejnego mistrza parkowania, jak pisze nasz czytelnik, nie poniósł konsekwencji.

"Byłem świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji przy komendzie policyjnej na Żytniej. Samochód o rejestracji WB zaparkował tuż przed przejściem dla pieszych, blokując dodatkowo cały chodnik tak, że ludzie musieli obchodzić go ulicą" - napisał do nas Jan.

I dodał, że dochodziło do niebezpiecznych sytuacji: piesi omijali samochód, idąc po ulicy, którą poruszały się inne pojazdy. "Przejeżdżający radiowóz, który był świadkiem tego zdarzenia, nie zareagował. Tak samo jak przechodzący obok policjant"- podsumował Jan.

Według naszego czytelnika samochód był zaparkowany na chodniku od godziny 10.30.

Po 11.30 na miejsce pojechał nasz reporter, ale auta już tam nie było.

Policja wyjaśnia

O sprawę zapytaliśmy wolską komendę policji.

"Parkowanie pojazdów mechanicznych jest dokuczliwym problemem mieszkańców dzielnicy, co nie zwalnia nikogo z przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych. Podjęto kroki mające na celu wyjaśnienie sytuacji oraz zaktywizowanie funkcjonariuszy do podejmowania działań, nie tylko represyjnych, ale oddziałujących wobec kierowców łamiących przepisy prawa ruchu drogowego" - odpisała podkomisarz Marta Sulowska.

Zobacz też : "Kierowniczka muzeum parkowała na Pawiaku"

Toyota zaparkowana na dziecińcu muzeumMarek Smyk
wideo 2/2