Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Mistrz już w niedzielę? Legia zaklepała plac Zamkowy

Warszawa

Jeżeli piłkarze Legii Warszawa w niedzielę zdobędą mistrzostwo Polski, feta z tej okazji odbędzie się na placu Zamkowym. Do stołecznego ratusza wpłynął wniosek na przeprowadzenie zgromadzenia na 30 tysięcy osób.

- Ze względu na możliwość zdobycia przez Legię mistrzostwa już w niedzielę, będziemy przygotowani na taką okoliczność. Nie chcemy jednak zdradzać szczegółów - powiedziała rzeczniczka prasowa Legii Izabela Kruk.

Piłkarze stołecznego zespołu w niedzielnym meczu u siebie z Górnikiem Zabrze w 36. kolejce ekstraklasy mogą wywalczyć mistrzostwo Polski. Wariantów jest kilka, łącznie z takim, że warszawskiej drużynie wystarczy nawet remis. Wtedy musi jednak patrzeć na wyniki dwóch innych meczów.

- Legia zgłosiła zgromadzenie na placu Zamkowym na 30 tysięcy osób. Zgłoszenie wpłynęło w trybie uproszczonym, a to oznacza, że nie będzie przemarszu - potwierdził rzecznik prasowy ratusza Bartosz Milczarczyk.

Kilka wariantów

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Legia ma 64 punkty, Jagiellonia Białystok - 61, a Lech Poznań - 59. Poznaniacy byli najlepsi w sezonie zasadniczym, ale od czasu podziału tabeli na dwie grupy m.in. przegrali wszystkie trzy spotkania u siebie.

Mecze 36. kolejki w grupie mistrzowskiej odbędą się w niedzielę (wszystkie o godz. 18). Legia podejmie Górnika, Jagiellonia zagra w Lubinie z Zagłębiem, a Lech w Krakowie z Wisłą.

Legia wywalczy w niedzielę mistrzostwo Polski, jeżeli zdobędzie w tej kolejce więcej punktów od Jagiellonii i będzie miała większą przewagę nad Lechem niż trzy punkty. Aby tak się stało, możliwe są trzy warianty. Nawet remis może dać legionistom tytuł, ale z drugiej strony - jeżeli Jagiellonia wygra w Lubinie - zwycięstwo nie da teraz mistrzostwa ekipie z Łazienkowskiej. W przypadku równej liczby punktów stołeczny klub, trzeci po sezonie zasadniczym, będzie niżej w tabeli od Lecha i Jagiellonii.

Legia pokonała Wisłę Płock

PAP/b