Miś z "misia" będzie wędrował po Bemowie

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plMiś wraca na Bemowo

Popularny słomiany miś, replika tego z kultowej komedii Stanisława Barei, wróci na Bemowo jeszcze w listopadzie. O tym, gdzie ma zawitać zdecydowali mieszkańcy. A że dwie lokalizacje do końca szły łeb w łeb, władze dzielnicy zamierzają stworzyć nową, świecką tradycję - pochód z misiem.

Wierna kopia misia z filmu "Miś", która stała na Gliniance Sznajdra, spłonęła. Wandali nie udało się złapać, więc policja umorzyła dochodzenie. Ale minusy nie przysłaniają plusów wynikających z całej sytuacji.

Dwa miejsca

Dzielnica Bemowo misia odbudowała za ok. 3 tys. złotych i postanowiła zapytać mieszkańców, gdzie nowa kukła powinna stanąć. W ankiecie wzięło udział 4766 osób. Z czterech lokalizacji dwie wyraźnie wyszły na prowadzenie: to okolice amfiteatru w parku Górczewska (45,56 proc.) i okolice Bemowskiego Centrum Kultury (44,43 proc.).

Co to oznacza dla losów misia? "Trener Jarząbek, który z niecierpliwością czekał na wyniki sondy zajadając puree z dżemem w barze Apis w rozmowie telefonicznej z Burmistrzem ustalił, iż jest taka stara tradycja, że jeżeli dwie lokalizacje zdobywają zbliżoną ilość głosów należy strony pogodzić i oddać im Misia na podstawie ekstradycji" – relacjonują kulisy rozmów urzędnicy z Bemowa.

Już w listopadzie"Zwołano 30 Plenum Spółdzielni Zenum i ustalono że MIŚ w okresie zimowym znajdzie schronienie w Bemowskim Centrum Kultury, a po ustaniu mrozów wszyscy mieszkańcy Bemowa zostaną świadkami narodzin nowej świeckiej tradycji i wezmą udział w pochodzie z Misiem do Parku Górczewska, gdzie MIŚ będzie cieszył swoim widokiem w okresie letnim" - dodają.

Mieszkańcy będą mogli zobaczyć misia jeszcze w listopadzie w Bemowskim Centrum Kultury.

Głos w sprawie miejsca dla misia zabrali też internauci tvnwarszawa.pl. Lokalizacja, która wygrała bój w oficjalnej ankiecie Bemowa zajęła drugie, zaszczytne miejsce w sondzie, którą przeprowadziliśmy na naszym portalu (20 proc.). Zdecydowanie wygrała propozycja, by kukłę ustawić w okolicach urzędu dzielnicy Bemowo (40 proc.).

MIŚ: POWRÓT

"Miś na miarę naszych możliwości"
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

ran/roody