Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Miodowa będzie wybrukowana. Granit na Krakowskim Przedmieściu do poprawki

Warszawa

um/ facebook.plMiodowa przejdzie przemianę

W lipcu rozpocznie się remont Miodowej. Tam, podobnie jak na Krakowskim Przedmieściu, położona zostanie nawierzchnia granitowa. Aby nie pękała jak przy Uniwersytecie drogowcy zastosują materiały żywiczne jako spoiwo bruku z podbudową.

"Gazeta Stołeczna" poinformowała o wynikach ekspertyzy granitowych nawierzchni Krakowskiego Przedmieścia wykonanych przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów na zlecenie stołecznego Zarządu Dróg Miejskich. Zlecono ją przy okazji przygotowań do remontu ulicy Miodowej.Teraz drogowcy wiedzą, że doraźne remonty rozpadających się kamiennych nawierzchni nie wystarczą do prawidłowego utrzymania jezdni i zachowania jej odpowiedniego wyglądu.

Piasek i cement to za mało

Jak pisze "Stołeczna", eksperci odkryli, że mieszanina piasku z cementem to za mało, aby trwale łączyć bruk z podbudową.

- Takie spoinowanie łatwo się wypłukiwało. Granit zaczął się ruszać, a potem pod naporem pojazdów, głównie autobusów, pękał – powiedział Gazecie Stołecznej szef Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski. Zasugerowano, aby zastosować materiały żywiczne. - W tym roku w tej technologii wyremontujemy odcinek ulicy w najgorszym stanie - przy Uniwersytecie - dodał Puchalski. Kolejne fragmenty będą musiały poczekać do przyszłego roku. 

Wcześniej odnowiona zostanie Miodowa. Remont rozpocznie się w lipcu i potrwa do jesieni. Drogowcy planują tam położenie kamiennej nawierzchni na jezdni, takiej samej na drodze rowerowej. Ta ma być jednak równa, bez wyczuwalnych przerw w bruku.

Pl. Krasińskich do poprawki

Chodniki staną się szersze, ale nie przybędzie zieleni. - Wcześniej ZDM liczył, że znajdzie się tam miejsce na posadzenie drzew i krzewów, ale okazało się, że pod ziemią jest za dużo instalacji. Na Miodowej będzie więc zieleń w donicach i meble miejskie, m.in. ławki i kosze. Zielony skwer da się natomiast wygospodarować w rejonie budynku ZUS-u, tuż obok wylotu tunelu Trasy W-Z – dowiedziała się Gazeta Stołeczna.

Razem z Miodową do poprawki pójdzie pl. Krasińskich. Zapadająca się tam kostka granitowa zostanie ułożona na nowo.

Doraźne remonty Krakowskiego Przedmieścia to za mało:

Krakowskie Przedmieście znowu zamknięte
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl