Miód i warzywa na nowych bazarkach

Warszawa

fot
fot
fot. Paweł Supernak/PAP
fot
fot
fot
fot. Paweł Supernak/PAP
fot
fot
fot

Nowe bazarki jednodniowe ruszyły – z mniejszym lub większym powodzeniem. Przy placu Bankowym, na ulicy Długiej można było kupić m.in. warzywa i miód.

Nowe bazarki jednodniowe w Śródmieściu zadebiutowały w sobotę. Urzędnicy zaplanowali, że dzień targowy rozpocznie się o 7.30. My postanowiliśmy sprawdzić, jak idzie sprzedawcom w godzinach południowych.

Warzywa i miód

- Przy placu Bankowym, na ulicy Długiej są trzy stoiska - relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na dwóch są sprzedawane warzywa i owoce, na jednym miód - dodaje. Jak mówi, kolejek co prawda nie było, ale co chwilę do stoisk podchodzili potencjalni klienci. - Jest zainteresowanie - relacjonuje Krysztofiński.

Sprzedawcy podejrzewają, że za tydzień może być lepiej, bo wieść o nowych targowiskach zaczyna się roznosić.

Jeden samochód

Mniejszym zainteresowaniem cieszył się bazarek przy ul. Garbarskiej, obok rynku mariensztackiego. Gdy nasz reporter przyjechał na miejsce, stał tam jeden samochód, z którego sprzedawano warzywa. Ale chętnych na zakupy nie było.

Mariensztat, fot
Mariensztat, fot. Paweł Supernak/PAP

Bazarki będą działać od 1 stycznia do 31 grudnia w każdą sobotę od godziny 7:30 do 14:30, z wyjątkiem dni świątecznych. Od półtora roku w Śródmieściu działa jeszcze jeden bazarek jednodniowy - przy al. 3 Maja.

ran/ec