Minuta ciszy i pokaz kronik przed koncertem Madonny

Warszawa

Interscope RecordsMadonna zagra w Warszawie 1 sierpnia

1 sierpnia, przed koncertem Madonny na Stadionie Narodowym będą pokazywane kroniki powstańcze. W programie imprezy zaplanowano również minutę ciszy. – Powinna być tuż przed samym koncertem – mówi rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

- Ustaliliśmy, że przed koncertem Madonny na czterech telebimach będą pokazywane kroniki powstańcze. Nie wiem na ile to będzie czytelne, ponieważ ekrany wiszą pod dachem. Będzie też minuta ciszy. To jest jednak kompromis, który nas satysfakcjonuje i na który zgodziły się wszystkie strony – mówi płk. Edmund Baranowski, wiceszef Związku Powstańców Warszawy.

Minuta ciszy przed Madonną

W poniedziałek z kombatantami spotkali się przedstawiciele ratusza i Stołecznej Estrady, ci ostatni mają zmontować film.

Nie ustalono jeszcze dokładnego planu uczczenia pamięci o powstańcach warszawskich. Jednak otwarcie bram na stadion zaplanowane jest na 17: 30, czyli tuż po Godzinie W. Kiedy więc zarządzona będzie minuta ciszy, która ma się znaleźć w programie imprezy?

- Przed samym koncertem, około 21:00. Tak to powinno być rozwiązane. Wcześniej będzie pokaz kronik. Kolaudacja filmu będzie w przyszłym tygodniu. Wtedy też ustalimy dokładny godzinowy program koncertu razem z organizatorami koncertu, Live Nation. Agencja zaakceptowała pomysły kombatantów – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Przeciwko koncertowi Madonny protestują także środowiska katolickie. Krucjata Młodych przy instytucie im. Ks. Piotra Skargi organizuje internetowy protest "Nie idę na koncert Madonny". Namawiają do bojkotu artystki, ponieważ, jak twierdzą, propaguje ona homoseksualizm i wykonuje "obrzydliwe gesty i pozy".

Pierwszy koncert i protesty

Ostatni raz Madonna odwiedziała Warszawę 15 sierpnia 2009 roku w ramach trasy "Sticky & Sweet". Koncert na Bemowie obejrzało ponad 70 tysięcy fanów. Już wtedy rozpoczęły się pierwsze protesty przeciw artystce, ponieważ koncert kolidował z rocznicą Cudu nad Wisłą oraz z największym maryjnym świętem katolików.

band/roody