Auto policjanta uderzyło w drzewo. Badania wykazały, że mógł zażyć narkotyki

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockPolicja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjant z Mińska Mazowieckiego został zawieszony w czynnościach służbowych po spowodowaniu wypadku w weekend majowy. Wstępne wyniki badań wskazały na obecność środków odurzających w organizmie. Sprawę bada prokuratura.

Do zderzenia doszło w poniedziałek przed godziną 8 w Mińsku Mazowieckim. - Na ulicy Warszawskiej kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo - relacjonuje Marcin Zagórski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Jak dodaje, policjant jechał sam i nie był w tym czasie na służbie. Został zabrany do szpitala.

- Otrzymaliśmy już wyniki badań moczu policjanta. Okazało się, że znajdowały się w nim środki odurzające. W tej sprawie została powiadomiona prokuratura. Należy brać pod uwagę możliwość odpowiedzialności karnej - zaznacza. To, czy policjant był pod wpływem narkotyków w czasie wypadku mają jeszcze potwierdzić dalsze badania.

W sprawie zostało również wszczęte postępowanie dyscyplinarne. - Policjant został zawieszony w wykonywaniu czynności służbowych na trzy miesiące - wyjaśnia Zagórski.

I dodaje, że funkcjonariusz służy w policji od sześciu lat, a aktualnie jest w pionie prewencji.

O wypadku poinformował we wtorek rano portal rmf24.pl.

W majówkę doszło również do zderzenia na trasie S2:

Samochód wpadł w poślizg na trasie S2Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock