Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Ministra Mucha: "Stacja Okęcie może nie być gotowa na Euro"

Warszawa

PKP PLKPierwszy pociąg na stacji kolejowej Okęcie

- Nie wiadomo, czy stacja kolejowa na lotnisku Okęcie będzie gotowa na Euro 2012 - powiedziała w Sejmie ministra sportu Joanna Mucha. Kolejarze zapewniają, że termin otwarcia tydzień przed mistrzostwami jest wciąż aktualny.

- Chyba do końca nie będziemy wiedzieli, czy zdążymy z tą inwestycją, czy nie. Oczywiście przygotowujemy się na oba warianty, i na taki, że będzie to połączenie czynne, i na taki, że nie będzie tego połączenia, więc trzeba będzie zaproponować kibicom alternatywny transport – powiedziała Joanna Mucha, ministra sportu. Jej wypowiedź na sejmowej komisji sportu, kultury fizycznej i turystyki została przytoczona przez portal "Rynek Kolejowy".

Kolejarzom trudno komentować

O komentarz poprosiliśmy Macieja Dutkiewicza z centrum realizacji inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe. - Słowa Pani minister trudno komentować. Mogę zapewnić jedynie, że termin, który zapowiadamy od dłuższego czasu, czyli uruchomienie stacji na tydzień przed Euro, jest aktualny – powiedział.

Trzy dni temu na stację wjechał pierwszy pociąg. Był to przejazd techniczny. W ten sposób kolejarze chcieli sprawdzić funkcjonalność stacji.

Kluczowa dla kibiców

Stacja Okęcie to newralgiczna inwestycja. Jeśli nie uda się jej otworzyć, przylatujący do Warszawy kibice będą z lotniska do centrum miasta dojeżdżać autobusami linii 175. Zajmie im to więcej czasu i będzie zdecydowanie mniej wygodne, niż 15-minutowy przejazd nowoczesnymi pociągami. Te ostatnie na szczęście udało się kupić w terminie. Gotowa jest też stacja Stadion.

bf/roody