Ministerstwo: dyrektor szpitala przy Wołoskiej złożył rezygnację

Warszawa

TVN24Prof. Marek Durlik złożył rezygnację

- Prof. Marek Durlik złożył rezygnację z funkcji dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie – potwierdził w piątek resort. Ministerstwo podało, że wicedyrektorzy pozostali na stanowiskach.

O zmianach w kierownictwie szpitala informował w czwartek branżowy portal Polityka Zdrowotna.

W piątkowym komunikacie MSWiA podało, że od maja Durlik będzie Kierownikiem Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii w tym szpitalu, której szefował od 2005 r.

Związany ze szpitalem od lat 90.

Resort poinformował, że wicedyrektorzy szpitala pozostali na swoich stanowiskach. Wcześniej media podawały, że odwołano całe kierownictwo szpitala, również zastępców Durlika.

Dr hab. n. med. Marek Durlik, prof. PAN, związany był z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA od lat 90. Ma specjalizacje: z chirurgii ogólnej (I i II stopnia), z transplantologii klinicznej (II stopnia) i z chirurgii onkologicznej (II stopnia).

W 1998 r. został dyrektorem szpitala, zrezygnował w 2007 r., po aresztowaniu ordynatora kliniki kardiochirurgii Mirosława G., któremu zarzucono zabójstwo i wielokrotną korupcję. MSWiA powołało wówczas specjalną komisję, która miała sprawdzić, czy nie doszło do nieprawidłowości w nadzorze dyrekcji nad szpitalem. W 2010 r. Durlik powrócił na stanowisko dyrektora CSK MSWiA.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o budowie Szpitala Południowego:

Ruszyła budowa Szpitala PołudniowegoMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

PAP/kz/b/jb