Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Minister zdrowia: NFZ nałożył karę i pani prezydent podjęła zbieżną decyzję

Warszawa

TVN24Komentarze po decyzji prezydent

Nie milkną komentarze po tym jak Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała ze stanowiska dyrektora szpitala św. Rodziny profesora Chazana. - Pani prezydent podjęła zbieżną decyzję z kara nałożoną przez NFZ - mówi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Pełnomocnik profesora zapowiada, że decyzja prezydent zostanie zaskarżona.

- Konsultant przeprowadził kontrolę. NFZ nałożył karę i pani prezydent podjęła zbieżną decyzję - powiedział Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, po tym jak Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała ze stanowiska dyrektora szpitala św. Rodziny profesora Bogdana Chazana.

- Ja rozumiem panią prezydent, która chce mieć dyrektora, który będzie zarządzał w spokoju placówką, która te emocje wyciszy – skomentował też Sławomir Neumann wiceminister zdrowia.

Przedstawiciel profesora zapowiada jednak, że to jeszcze nie koniec sporu. - Z całą pewnością ta decyzja zostanie zaskarżona – zapowiada prof. Jerzy Kwaśniewski, pełnomocnik profesora Chazana.

- Zostało zrealizowane zlecenie polityczne na profesora – uważa z kolei Kaja Godek, Fundacja „Pro – Prawo do Życia”.

"Decyzja zapadła"

Decyzja o odwołaniu dyrektora zapadła w środę, po tym jak ratusz otrzymał raport z kontroli w szpitalu św. Rodziny. - Wnioski są podstawą do rozwiązania stosunku pracy z prof. Chazanem - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Warszawy.

- Decyzja już zapadła i została przekazana do szpitala. Radcy prawni zadbają teraz o formalności - doprecyzował w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. Jak dodał, profesor jest w tej chwili na urlopie, a placówką kierują jego zastępcy.

Jak powiedziała Gronkiewicz-Waltz, kontrola wykazała błędy zarówno w dokumentacji wewnętrznej szpitala, jak i w dokumentacji pacjentki. Jej zdaniem, mogą one "świadczyć o sprawowaniu niedostatecznego nadzoru w kwestiach formalnych i merytorycznych".

Prof. Bogdan Chazan, dyrektor szpitala św. Rodziny w Warszawie, powołując się na konflikt sumienia, odmówił kobiecie z Warszawy wykonania aborcji w 25. tygodniu ciąży. Dziecko - według diagnozy - z powodu licznych wad głowy, twarzy i mózgu miało umrzeć zaraz po porodzie.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE