Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Miłosna schadzka łosi na S8

  Najnowsze


  Zaledwie kilka godzin minęło odkąd informowaliśmy o romantycznym spacerze dwóch łosi na Trasie Toruńskiej, a już dostaliśmy na Kontakt 24 informacje o kolejnej łosiowej schadzce, tym razem na trasie S8 w Markach.

  "Dzisiaj [w poniedziałek] około godziny 6 rano na budowanym odcinku trasy S8 w Markach, przy ul. Kosynierów dwa łosie urządziły sobie miłosną schadzkę" - napisał Palonek, Reporter 24. "Po wszystkich powoli odeszły, mam nadzieje, że nie na ulicę tylko w las" - dodał.

  Nie dalej jak w niedzielę informowaliśmy o podobnym "znalezisku". Dwa łosie nocą spacerowały Trasą Toruńską (na wysokości hipermarketu przy Głębockiej).

  Nie ma pewności czy są to te same zwierzęta. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że tak było. Łosie - i przy Głębockiej i przy Kosynierów - były dwa, a obie lokalizacje dzieli zaledwie kilka kilometrów.

  Łosi coraz więcej

  Monika Niżniak, rzeczniczka Straży Miejskiej informowała w niedzielę, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o łosiach, udali się na miejsce i pilnowali, by bezpiecznie mogły wrócić na tereny zielone.

  Rzeczniczka straży przyznała jednak, że łosie w tym rejonie pojawiają się dość często. - Musimy liczyć się z tym, że mogą pojawić się na szlakach komunikacyjnych i nie tracić czujności - ostrzegała.

  Już kilka miesięcy temu pisaliśmy na tvnwarsawa.pl, że łosi w Warszawie przybywa. Zauważane przez kierowców budzą zachwyt, ale ich nagła obecność na szlakach komunikacyjnych może być bardzo niebezpieczna. To potężne zwierzęta, których waga dochodzi nawet do 800 kilogramów. W momencie, gdy samochód w nie wjeżdża, najczęściej podcina nogi zwierzęcia (łosie są wysokie) i cały tułów może wpaść do wnętrza samochodu.

  Łoś pływał w WiśleKontakt24/Jarosław
  wideo 2/4

  kw/mś

  Źródło zdjęcia głównego: Palonek / Kontakt 24