Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Miłosna schadzka łosi na S8

Najnowsze


Zaledwie kilka godzin minęło odkąd informowaliśmy o romantycznym spacerze dwóch łosi na Trasie Toruńskiej, a już dostaliśmy na Kontakt 24 informacje o kolejnej łosiowej schadzce, tym razem na trasie S8 w Markach.

"Dzisiaj [w poniedziałek] około godziny 6 rano na budowanym odcinku trasy S8 w Markach, przy ul. Kosynierów dwa łosie urządziły sobie miłosną schadzkę" - napisał Palonek, Reporter 24. "Po wszystkich powoli odeszły, mam nadzieje, że nie na ulicę tylko w las" - dodał.

Nie dalej jak w niedzielę informowaliśmy o podobnym "znalezisku". Dwa łosie nocą spacerowały Trasą Toruńską (na wysokości hipermarketu przy Głębockiej).

Nie ma pewności czy są to te same zwierzęta. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że tak było. Łosie - i przy Głębockiej i przy Kosynierów - były dwa, a obie lokalizacje dzieli zaledwie kilka kilometrów.

Łosi coraz więcej

Monika Niżniak, rzeczniczka Straży Miejskiej informowała w niedzielę, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o łosiach, udali się na miejsce i pilnowali, by bezpiecznie mogły wrócić na tereny zielone.

Rzeczniczka straży przyznała jednak, że łosie w tym rejonie pojawiają się dość często. - Musimy liczyć się z tym, że mogą pojawić się na szlakach komunikacyjnych i nie tracić czujności - ostrzegała.

Już kilka miesięcy temu pisaliśmy na tvnwarsawa.pl, że łosi w Warszawie przybywa. Zauważane przez kierowców budzą zachwyt, ale ich nagła obecność na szlakach komunikacyjnych może być bardzo niebezpieczna. To potężne zwierzęta, których waga dochodzi nawet do 800 kilogramów. W momencie, gdy samochód w nie wjeżdża, najczęściej podcina nogi zwierzęcia (łosie są wysokie) i cały tułów może wpaść do wnętrza samochodu.

Łoś pływał w WiśleKontakt24/Jarosław
wideo 2/4

kw/mś

Źródło zdjęcia głównego: Palonek / Kontakt 24