Miłość w strasznych czasach: zagraj w filmie o Powstaniu

Warszawa

| tvn24Zdjęcie z zasobów Muzeum Powstania Warszawskiego

- Szukamy talentów, szukamy objawień. Chcemy, by to był ten film o Powstaniu Warszawskim, na który wszyscy od dawna czekają - zapowiadają producenci "Miasta". We wtorek rusza casting.

Reżyserem i scenarzystą "Miasta" jest Jan Komasa, autor głośnej "Sali samobójców". Zdjęcia zaczną się w lipcu, a już w wtorek rusza casting.

- Szukamy ludzi młodych, w wieku 18 - 22 lat, którzy będą potrafili opowiedzieć o entuzjazmie, z jakim Powstanie się rozpoczęło i o tym, jak razem z miastem chyliło się ku całkowitemu upadkowi - tłumaczy Andrzej Besztak, współproducent filmu.

Powstańcy są na tak

"Miasto" ma być opowieścią o bohaterach sierpnia 1944 roku. O młodych ludziach, którzy się kochają, którzy ruszają do walki, zabijają i giną. O ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach. - Równorzędnym bohaterem ma być samo miasto, które będzie się zmieniać razem z nimi. Janek splótł to w bardzo dobrą historię, która zyskała uznanie samych Powstańców - dodaje Besztak.

Scenariusz czytali m.in. Zbigniew Ścibor-Rylski, ps. Motyl oraz Edmund Baranowski, ps. Jur, którzy w imieniu związków zrzeszających kombatantów dali Komasie poparcie. - Wsparło nas też Muzeum Powstania Warszawskiego, które objęło film opieką merytoryczną - podkreśla producent. I właśnie w muzeum odbędzie się casting. Początek już we wtorek o godzinie 12:00.

Premiera za półtora roku

Zdjęcia do filmu mają się zacząć w lipcu tego roku. - Ważną datą będzie dla nas 1 sierpnia. Będziemy nagrywać tegoroczne obchody. Te zdjęcia znajdą się potem w filmie - zapowiada Besztak. Poza tym film raczej nie będzie kręcony w Warszawie. - Na szczęście dla miasta, ale na nieszczęście dla filmowców, Warszawa jest już dziś zbyt pięknym i zbyt nowoczesnym miejscem - tłumaczy Besztak.

Premiera planowana jest na jesień 2012 roku. Producentami filmu są Grupa ATM, Akson Studio oraz TVN.

Kolejny casting planowany jest na 12 kwietnia. Więcej informacji można uzyskać pisząć na adres miastofilm@gmail.com.

roody