"Miłość i gniew" po 50 latach wraca do Luny

Warszawa

materiały prasoweKino Luna

Specjalne seanse filmowe, wystawy, koncerty oraz zabawy i konkursy dla dzieci przygotowało kino Luna na swe 50-lecie. Filmem, którym zainaugurowano działalność kina, był dramat Tonyego Richardsona "Miłość i gniew".

Ten sam film zostanie pokazany widzom w sobotni wieczór, 21 lipca, a po projekcji każdy będzie mógł, chociaż na chwilę, przenieść się do minionej epoki, tańcząc przy muzyce granej w PRL-u.

Ponadto od samego rana, w ramach Misiowego Poranka Urodzinowego, dla dzieci przygotowano pokazy, konkursy i spotkania z Kotem Pafnucym oraz animatorami cyklu Misiowe Poranki znajdującego się w stałym repertuarze Kina Luna.

Ludzie kina na zdjęciach

W niedzielę, 22 lipca, będzie można zobaczyć specjalny pokaz filmu niemego Gabinet Doktora Caligari (reż. Robert Wiene, 1920). Jest to jeden z pierwszych filmów należący do nurtu niemieckiego ekspresjonizmu, który wywarł znaczący wpływ na rozwój światowej kinematografii. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo, skomponowana i wykonana specjalnie na tę okazję przez grupę The Tiger Lillies, nazywaną londyńskim trio opery ulicznej.

Przed pokazem filmu zostanie otwarta wystawa zdjęć artysty fotografa Czesława Czaplińskiego - Ludzie kina - prezentująca pracę osób związanych ze środowiskiem filmowym: nie tylko aktorów, lecz także reżyserów, scenarzystów, kostiumologów, charakteryzatorów, montażystów. Wystawę, ustawioną w hallu kina, będzie można oglądać przez miesiąc.

Tego dnia przygotowano również atrakcje dla dzieci, m.in. poranne zabawy z animatorami - Budujemy kino oraz Przygoda w zakamarkach kina. Ponadto na widzów czekają pokazy filmowe, konkurs na nazwę sal kinowych, a także kilka zaproszeń na projekcje "Miłość i gniew", Gabinet Doktora Caligari oraz płyty z muzyką zespołu The Tiger Lillies.

PAP/bf