Miliony na odbudowę Łazienkowskiego. "Wymiana konstrukcji do grudnia"

Warszawa

ZDMDrogowcy demontują nawierzchnię mostu, bariery i krawężniki

We wtorek premier Ewa Kopacz poinformowała o przekazaniu środków z rezerwy celowej na odbudowę mostu Łazienkowskiego po pożarze. Pomoc rządu ma wynieść 55 mln zł. Wymiana konstrukcji ma zakończyć się do grudnia 2015 roku.

O wystąpieniu do rządu z prośbą o pomoc finansową Hanna Gronkiewicz-Waltz informowała na konferencji prasowej 2 dni po pożarze. 26 lutego rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa Błońska poinformowała, że premier z określeniem skali pomocy czeka na kosztorys od miasta. Pieniądze na remont mostu Łazienkowskiego zostaną podzielone "pół na pół" - połowę pieniędzy przekaże miasto, a połowę rząd.

Według wstępnych szacunków remont mostu może kosztować ok. 110 mln zł, pieniądze rządowe mają więc pokryć 50 procent całej sumy.

CZYTAJ TEŻ: ŚLEDZTWO WS. MOSTU W MARTWYM PUNKCIE.

Kilkanaście miesięcy bez mostu

Remont konstrukcji mostu Łazienkowskiego ma potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Do pożaru doszło późnym popołudniem 14 lutego. Z ogniem walczyło przez 12 godzin prawie 150 strażaków. Początkowo wydawało się, że konstrukcja mostu nie ucierpiała, ale już dwa dni później eksperci określili, że zniszczenia są poważniejsze.

EWA KOPACZ DEKLAROWAŁA CHĘĆ POMOCY 17 LUTEGO:

E. Kopacz: Dołożę starań, by wsparcie finansowe od rządu popłynęło
TVN24

ep