Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Miliony na basen i górkę. "Będą służyły przez lata"

Warszawa

Wiceprezydent o planowanych pracachTVN24
wideo 2/2

Jeszcze w tym roku dwa ośrodki sportowe - Moczydło i Górka Szczęśliwicka - mają zostać zmodernizowane. W piątek w ratuszu podpisano umowy z wykonawcami inwestycji.

Prace przy kompleksie basenowym Moczydło na Woli będą kosztowały niemal 26 milionów złotych. Obejmą między innymi remont basenu, powstanie plaży oraz boisk do siatkówki i piłki nożnej, a także placu zabaw dla dzieci.

Plan dla Górki Szczęśliwickiej zakłada montaż nowej nawierzchni zjazdowej na stoku, remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymianę instalacji oświetlenia stoku. Te prace mają kosztować około 10 milionów złotych.

W piątek w ratuszu podpisano umowy dotyczącą przebudowy ośrodków.

Napięty harmonogram

- Zakończyliśmy procedury przetargowe dla dwóch bardzo dużych i bardzo ważnych ośrodków sportowych: modernizacji ośrodka Moczydło i wymiany maty na naszej Górce Szczęśliwickiej - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Dodała, że "za kilka miesięcy" oddane zostaną do użytku wyremontowane ośrodki "cieszące się ogromną popularnością".

- Jeśli chodzi o Górkę Szczęśliwicką, to chcemy skończyć przed zimowym sezonem, więc mamy czas do końca września, natomiast jeśli chodzi o Moczydło, to jest to czas do końca października - zadeklarowała wiceprezydent. Według niej "harmonogram jest mocno napięty". Jednak - jak powiedziała - prezes firmy wykonawczej ośrodka Moczydło Maurycy Bryła zapewnił, że przygotowania do tej inwestycji zaczną się już za tydzień.

Kaznowska poinformowała, że w tym roku ośrodek Moczydło będzie nieczynny, a na Szczęśliwicach prace ruszą po trwającym teraz sezonie. - Sezon kończy się późną wiosną, dlatego wejdziemy na Górkę Szczęśliwicką po nim i zaczniemy budować w wakacje - przed kolejnym sezonem górka zostanie oddana - powiedziała Kaznowska.

"Kuźnia talentów narciarstwa"

- Sport i rekreacja w Warszawie będą miały piękne obiekty, które będą służyły przez lata - powiedział dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w ratuszu Janusz Samel.

Wyraził nadzieję, że "przyszłe lato w mieście to będzie potężna dawka emocji dla najmłodszych mieszkańców stolicy". Zauważył także, że "Górka Szczęśliwicka to kuźnia warszawskich talentów narciarstwa alpejskiego". - Trzymam kciuki za wszystkich, którzy skorzystają z tych obiektów - dodał Samel.

Wizualizacja Moczydła
materiały prasowe

PAP/ran/b