Milionerzy wśród radnych

Warszawa

| nu.nl, telegraaf.nl, rnw.nl, TVNfot. TVN Warszawa

16 z 60 radnych Warszawy to milionerzy. Najwięcej jest ich w Platformie Obywatelskiej. Ale do tego klubu należy też zadłużony na milion radny- pisze"Życie Warszawy".

Nowi radni stolicy właśnie złożyli aktualne oświadczenia majątkowe.

Najbogatszymi są od 2006 roku dwie radne Platformy Obywatelskiej - Ewa Masny i Zofia Trębicka. Masny ma 190-metrowy dom, 54-metrowe mieszkanie i trzy działki w stolicy warte łącznie 1,5 mln zł. Trębicka z kolei ma dwa domy (187 i 550 mkw.), jeden wspólnie z matką, na koncie 128 tys. zł oszczędności, a w papierach - 668 tys. zł i volvo z 2002 r. - pisze "ŻW".

Przedsiębiorcy z PO

Ale milionerów jest więcej, głównie w PO. W tym klubie jest też najwięcej przedsiębiorców. Jednym z nich jest Piotr Kalbarczyk, którego majątek wyceniono na ok. 2,2 mln zł. Wspólnie z żoną ma cztery domy, w tym jeden wart 1,8 mln, a drugi 1,5 mln zł. Wśród najbogatszych są też Aleksandra Sheybal-Rostek (ok. 2 mln zł majątku), Michał Bitner (ok. 1,8 mln zł) czy Marcin Hoffman (1,6 mln zł) - wylicza gazeta.

PiS i SLD skromniej

W klubie PiS najzamożniejsi okazali się emeryt i współwłaściciel zakładu usługowo-produkcyjnego Andrzej Melak (ok. 1,8 mln zł) oraz Michał Serzycki, były szef Generalnej DInspekcji Ochrony Danych Osobowych (1,3 mln zł). Ich majątki to przede wszystkim nieruchomości.

W klubie SLD największym stanem posiadania może pochwalić się szef klubu Adam Cieciura (ok. 1,6 mln zł).

Biedna Alicja Tysiąc

Wśród najbiedniejszych radnych znalazła się Alicja Tysiąc (SLD). Mieszka w lokalu komunalnym. Na dorobku jest też Rafał Dorosiński (PO), który ma 17 tys. zł oszczędności. Marcin Hoffman (PO) ma największe długi – ponad 1,1 mln zł.

Deklaracje mjątkowe zostaną upublicznione w internecie.

saw(pap)/mz