Milionerzy w Radzie Warszawy

Warszawa

| Eurosportfot . tvnwarszawa

Zajrzeliśmy do oświadczeń majątkowych samorządowców Rady Warszawy. Kilkunastu z nich może się pochwalić majątkiem przekraczającym 1 mln zł. Najwięcej milionerów należy startowało z listy Platformy Obywatelskiej.

Koniec kwietnia to czas składania oświadczeń majątkowych przez samorządowców, jak co roku mają obowiązek poinformować opinię publiczną, jaki zgromadzili majątek.

Mieszkania, domy i gotówka na koncie

W czołówce najbogatszych radnych, podobnie jak w ubiegłym roku, jest m.in. radna Zofia Trębicka (PO) - swój majątek wycenia na około 2 mln zł. Radna ma na koncie 130 tys. zł, akcje i jednostki funduszy na kwotę 668 tys. zł oraz nieruchomości: dom wart 900 tys. zł, jest też współwłaścicielką domu o wartości 450 tys. zł oraz dwóch działek.

Równie zamożna jest jej klubowa koleżanka Ewa Masny (PO): ma dom wyceniony na ponad 1 mln zł, trzy działki w Warszawie warte 1,4 mln zł i połowę mieszkania.

Niewiele biedniejsza jest aktorka Anna Nehrebecka (PO), która ma na koncie ponad 300 tys. zł i jest współwłaścicielką 2 mieszkań wycenianych na ponad 2 mln zł.

3 mercedesy w garażu

Koleżankom klubowym kroku dotrzymuje radny Platformy Piotr Kalbarczyk – jego nieruchomości (domy i mieszkania) są warte ponad 2 mln zł.

Michał Bittner, również z PO ma dom wart 1,2 mln zł oraz mieszkanie wycenione na 450 tysięcy.

Równie bogaty jest lekarz Marcin Hoffman (PO). Radny ma 2 mieszkania: 145-metrowe (1,2 mln zł) i mniejsze (350 tys. zł), działkę oraz 3 mercedesy - w tym jeden z 1974 roku.

Równie zamożny jest radny Platformy Paweł Lech z domem wartym milion złotych i działkami wycenianymi na na 215 tys. zł.

W klubie SLD w czołówce najbogatszych wciąż utrzymuje się Adam Cieciura - zgromadził ponad milionowy majątek.

Najbogatsi radni Prawa i Sprawiedliwości to: Andrzej Melak (około 2 mln zł), Michał Serzycki - ponad 1 mln zł i Jacek Cieślikowski - około 1,8 mln zł.

Najbiedniejsza radna to Alicja Tysiąc, która startowała z klubu SLD. Z jej oświadczenia wynika, że nie ma żadnego majątku i mieszka w domu komunalnym.

Nietypowe wpisy

Jak co roku niektórzy radni oprócz domów, samochodów i działek pochwalili się "nietypowymi" dobrami. Radny SLD Andrzej Golimont w swoim oświadczeniu majątkowym wymienił 2 konie rasy śląskiej oraz miejsce grzebalne na Cmentrzu Ewangelickim z zabytkowym nagrobkiem wykonanym z piaskowca.

ec