Milicjanci z pałkami skontrolują Chłodną

Warszawa

fot. urząd dzielnicy Wola, archiwum TVN

Przez kilka godzin warszawiacy będą mogli poczuć klimat stanu wojennego na Woli. O godz. 10 przy ul. Chłodnej pojawią funkcjonariusze MO z pałkami, tarczami i bronią. To tylko część planowanej na niedzielę rekonstrukcji.

Klimat stanu wojennego wróci na Chłodną pomiędzy ul. Żelazną a Białą. Stanie punkt kontrolny z umundurowanymi funkcjonariuszami, którzy będą wyposażeni w pałki, tarcz, broń i kaski. Będzie też milicyjna Nyska, a także tablice z wydrukowanym oryginalnym obwieszczeniem informującym o wprowadzeniu stanu wojennego.

Nyska na sygnale

Przebrani w stroje milicjantów rekonstruktorzy spróbują też przejąć ulotki, odpalone zostaną świece dymne imitujące użycie gazu łzawiącego. Około godz. 18.00 milicyjna Nyska wjedzie na sygnale.

Godzinę później przy ul. Waliców 25 odbędzie się niecodzienny koncert. Wystapi grupa Trio Łodzko-Chojnowskie. „Trzej młodzi, zdolni i profesjonalni artyści, których połączyła fascynacja osobą i twórczością Jacka Kaczmarskiego, skupili się nie tylko na odtwórczym wykonywaniu pieśni swojego Mistrza, ale i na tworzeniu własnych piosenek - zarówno do wierszy Kaczmarskiego, jak i innych poetów" – czytamy na stronie urzędu dzielnicy Wola.

ran