Najnowsze

Mieszkanie "pełne narkotyków". Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Najnowsze

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn
kspPolicja zatrzymała dwóch mężczyzn

Blisko kilogram marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, mefedron - podejrzanych o obrót tymi narkotykami zatrzymali wolscy policjanci. Jak twierdzą funkcjonariusze, jeden z zatrzymanych był kurierem, a drugi magazynierem.

Jeden z mężczyzn - 30-latek - został zatrzymany w mieszkaniu - jak opisuje policja - "pełnym narkotyków", drugi - 35-letni - wszedł tam podczas kontroli. "Widząc policjantów, był wyraźnie zaniepokojony. Wypadła mu torebka foliowa z zapięciem strunowym z zawartością ponad 700 tabletek" - czytamy w komunikacie wolskiej komendy.

Poszukiwany listem gończym

Policjanci znaleźli w mieszkaniu plastikowe pudełko z zawartością białej sypkiej substancji, a także tabletki, wagi elektroniczne, folię do zgrzewania, torebki strunowe, susz roślinny oraz 6 tysięcy złotych.

Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium kryminalistycznego. "Badanie wykazało, że jest to blisko kilogram marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, ponad 300 gramów mefedronu i ponad 133 gramów substancji psychotropowej MDMA" - czytamy na stronie policji.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Obaj, jak informują policjanci, byli wielokrotnie notowani za różne przestępstwa. Ponadto okazało się, że 35-latek był poszukiwany listem gończym, miał trafić do więzienia na trzy lata - również za narkotyki.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie aresztu wobec podejrzanych.

Sąd aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

kz/pm

Pozostałe wiadomości